13

11.2022

20:31

Esiliiga võitja 2022 on Harju JK

Esiliiga võitja Harju JK Laagri lõpetas hooaja võidukalt, FC Elva pääses võiduga tabelinaabrite vastu Premium liiga üleminekumängudele.

Harju läks hooaja viimases kohtumises võõrsil vastamisi Tallinna FC Flora U21 võistkonnaga. Kodumeeskond võttis esimesel poolajal juhtohjad enda kätte, kui mindi Bruno Vaini ja Andrei Smirnovi väravatest 2:0 juhtima. Kaspar Rõõmussaar suutis 63. minutil Harju poolt ühe tagasi lüüa, kuid kõigest minut hiljem taastas Smirnov Flora noorte kaheväravalise eduseisu. Mängu viimasel 12. minutil näitas Harju oma võimu ja pööras suurepärase lõpuspurdiga kaotusseisu võiduks. Selle ajaga lõi Harju Flora U21 võrku neli vastuseta väravat ja võttis kokkuvõttes 5:3 võidu.

Tabeli teisel ja kolmandal kohal olevad Tallinna FCI Levadia U21 ja FC Elva läksid vastamisi Nike Arenal. Külalised said kirja esimese värava 12. minutil, kuid poolajapausile mindi Nikita Karasjovi tabamuse järel 1:1 viigiseisul. 56. minutil realiseeris Elva poolelt penalti Devid Lehter ja võidu kindlustas Karl Tammeoru 87. minuti värav. Antud võit tagas Elvale tabeli kolmanda positsiooni, millega pääsetakse Premium liiga üleminekumängudele Tallinna Legioniga.

Paide Linnameeskond U21 võõrustas koduväljakul Ida-Virumaa FC Alliance’i. Alliance’il oli vaja võitu, et pääseda liigast otse väljalangemisest. Sellega saadi hea soorituse toel Paide kunstmuruväljakul ka hakkama. Vadim Velikanovi ja Danila Tsõgankovi väravatest läks Alliance 2:0 mängu juhtima. Kevin Joshua Kanne värav Paide noorte poolelt tegi mängu küll põnevaks, kuid Roland ja Ramaz Kardava väravad kindlustasid külalistele kindla 4:1 võidu. Selle tulemusega läheb FC Alliance üleminekumängudel vastamisi Tallinna Kalev U21 võistkonnaga.

Viimsi JK andis endast kõik, et jõuda Premium liiga üleminekumängudele, kuid paraku ei tähendanud nende võit Viljandi JK Tuleviku vastu midagi, kuna Elva suutis enda mängu Levadia noorte vastu võita. Juhan Jograf Siimu ja Nevil Krimmi väravatest võttis Viimsi koduväljakul 3:0 võidu Tuleviku üle.

Esiliiga tabeli viimane meeskond Pärnu Jalgpalliklubi läks koduväljakul vastamisi FC Nõmme Unitediga. Pealinnast külla sõitnud United suutis tänu Andreas Tiitsi penaltile ja Robin Tiigiste täpsele löögile esimse poolajaga 2:0 juhtima minna. Teisel poolajal polnud pärnakatel sellele vastust, mistõttu sai United tabelisse kirja hooaja viimased kolm punkti.

Sellega saab Esiliiga hooajale joone alla tõmmata. Uus hooaeg saab alguse 2023. märtsis.

10. Pärnu Jalgpalliklubi – 20 punkti

Harju JK Laagri lõpetas Esiliiga hooaja 24. võiduga 36. mängust. Foto: Jana Pipar/Jalgpall.ee