16

04.2018

12:44

Esiliigas hoiab liidrikohta Maardu

Esiliigas jätkab seitsme kohtumise järel liidrina Maardu Linnameeskond, kes viimati alistas JK Tallinna Kalev U21. Lisaks teenisid nädalavahetusel peetud kohtumistes võidud Rakvere JK Tarvas ja Tartu JK Welco.

Maardu läks Kalev U21 vastu juhtima juba neljandal minutil, kui täpne oli Yaroslav Dmitriev. Teisel poolajal suudeti lüüa veel kolm väravat ning lõppseis 4:0 vormistati 87. minutil Vitali Gussevi tabamusest. Võitjate poolelt tegid skoori veel Vladislav Ogorodnik ja Vadim Aksjonov.

Rakvere Tarvas suutis koduväljakul tänu hilisele penaltile võita Tartu FC Santost. Mängu esimene värav sündis 23. minutil, kui Tarvas asus juhtima Siim Rannamäe väravast. Teise poolaja keskel viigistas Kaarel Kallandi seisu. Kaheksa minutit enne normaalaja lõppu teenis Tarvas penalti, mille Joonas Ljaš kindlalt realiseeris ja sellega ka 2:1 võidu kindlustas.

JK Welco pakkus kodupublikule meeldiva üllatuse, kui Tartus Annelinna staadionil peetud mängus alistati 1:0 tabelis teist kohta hoidev Tallinna FC Flora U21. Kohtumise ainsa värava autoriks oli Mikk Valtna.

Ülejäänud Esiliiga kohtumistes lepiti viiki. Nõmme Kalju U21 – FC Elva mäng lõppes 1:1. Mõlemad väravad sündisid viimase 10 minuti jooksul. Kermo Pihelgas viis esmalt Kalju juhtima, kuid minut enne normaalaja lõppu saatis Martin Thomson penalti vastaste võrku ja päästis sellega Elvale viigi.

Keila JK ja Tallinna FCI Levadia U21 vahelises mängus väravaid ei nähtud ning meeskonnad leppisid viiki.

Tabelit juhib 18 punktiga Maardu, kellele järgnevad 14 punktiga Flora U21 ja 11 punktiga Rakvere Tarvas. Ülejäänud kohtadele on tihe rebimine, kui seitse meeskonda mahuvad viie punkti sisse. Neljandat positsiooni hoiab FC Elva (9 punkti), viies on Kalev U21 (9). Neile järgnevad Kalju U21 (8), FCI Levadia U21 (7), Keila (7), JK Welco (6) ja FC Santos (4).