31

03.2014

12:21

Esiliigas lõppes neljast mängust kolm 1:1 seisuga

Esiliiga viiendas voorus lõppes enamik mänge viigiseisuga. 1:1 lõppes ka tabeli kahe esimese, Tallinna FC Levadia II ja Viljandi JK Tuleviku vaheline kohtumine.

Vooru avasid laupäeval Tallinna FC Flora II ja Kiviõli FC Irbis. Avapoolajal jäid väravad löömata, kuid Aleksandr Pruttšenko 54. minuti värav viis Irbise 1:0 juhtima. Tõnu Paavo 60. minuti värav aga viigistas mänguseisu ning 1:1 skooriga mäng ka lõppes.

Eile olid Pärnu kunstmurustaadionil vastamisi kohalik linnameeskond, kellele oli külla sõitnud Nõmme Kalju II. Robert Kirss viis külalised 21. juhtima ning Pärnu jaoks läks olukord hullemaks 63. minutil, kui väljakult eemaldati Henri Hanson. Siiski suutis Pärnule viigipunkti päästa Ivan Velikopolje 89. minuti tabamus.

Konkurentide viikidest lõikas kasu Rakvere JK Tarvas, kes oli kodus parem Tallinna FC Puumast 3:1.

Levadia duublil on viies mängust kirjas 13 ja Tulevikul 11 punkti. Kolmas on Flora II, kellel koos kümme punkti. Seitsme punkti peal on Pärnu Linnameeskond ja Nõmme Kalju FC II. Rakverel on kuus, Kuressaarel neli ja Kiviõlil kaks punkti. Vändra on tabelis eelviimane ning Puuma hetkel viimasel kohal. Konkurentidest mängu vähem on pidanud Kalju ja Kuressaare, kaks kohtumist on teistest vähem kirjas Kiviõlil ja Vändral.

Esiliiga protokollid on nähtavad siin.

Esiliiga B viies voor algas juba neljapäeval. Liidrikohal jätkav Tallinna FC Infonet II oli Sportland Arenal 2:1 üle Tallinna FC Flora III-st. Maardu FC Starbunker kaotas 0:4 Sillamäe Kalevi duublile.

Kolmes pühapäevases kohtumises löödi kokku lausa 12 väravat. Esmalt mängisid Tallinna FC Ararat TTÜ ja FC Elva 1:1 viiki. Seejärel oli Tartu FC Santos võõrsil 3:0 üle Kohtla-Järve JK Järvest. Kaks väravat kirjutati selles kohtumises Timo Teniste nimele.

HÜJK Emmaste oli avapoolaja järel 0:2 taga Tallinna JK Legioni vastu, kuid teisest poolajast oli kulunud vähem, kui veerand tundi, mil seis oli pööratud nende kasuks 3:2. Kaks Reimo Oja tabamust ja Taavi Lauritsa värav mahtusid seitsme minuti sisse. Rauf-Roman Mikailov viigistas 74. minutil mänguseisu, kuid Ergo Reinvald viis 80. minutil Emmaste taas ette. 4:3 seisuga ka kohtumine lõppes.

Infoneti duubli järel on teisel kohal Tartu FC Santos, kellel viiest voorust 12 punkti ning Infonet II-st lahutamas üks punkt. Sillamäe ja Emmaste on kogunud kümme ja Maardu viiendana üheksa punkti, kuid Maardul on konkurentidest ka mäng vähem peetud. Ararat TTÜ-l on viiest mängus kirjas viis ja Legionil neli punkti. Elva, kel samuti üks kohtumine teistest vähem peetud, hõivab kahe punktiga tabeli kaheksanda rea ning Esiliiga B tabeli lõpetavad Kohtla-Järve ja Flora III ühe punktiga.

Esiliiga B protokollid on leitavad siin.