29

07.2021

12:49

Esiliigas võidutsesid esikolmiku meeskonnad

Eile, 28. juulil mängiti Esiliigas kõik 13. vooru kohtumised. Võidupunktid said kirja esikolmikusse kuuluvad Maardu, Kalev ja Paide U21 ning liiga kuues meeskond Flora U21.

Tallinna FC Flora U21 kohtus võõrsil Elva FC-ga ning sai kirja 3:1 võidu. Flora skoori avas avapoolaja viimasel minutil Igor Ustritski, kes sai teise poolaja alguses kirja ka oma kohtumise teise tabamuse. Mängu lõppfaasis said jala valgeks vahetusmehed, kui 84. minutil oli Flora poolelt täpne Taaniel Usta ning kaks minutit hiljem vastas Elva ridadest väravaga Ats Joandi. Kohtumise järel asub Flora 16 punktiga kuuendal kohal, Elva jätkab 9 punktiga tabeli eelviimasel real.

Vooru ainsa viigi mängisid välja FC Nõmme United ja Tallinna FCI Levadia U21. Unitedi ainus tabamus sündis 10. minutil, kui jala sai valgeks Robi Saarma. Kohtumise järgmise ja ühtlasi viimase tabamuse sai kirja Levadia, kui 72. minutil saatis palli vastase väravavõrku Nikita Dronov. Mängu järel jätkavad meeskonnad liigatabelis üksteise järel: Levadia asub 18 punktiga neljandal ja United 16 punktiga viiendal kohal.

Vooru suurima võidu sai kirja JK Tallinan Kalev, kes alistas koduväljakul Tartu JK Tammeka U21 meeskonna seisuga 5:1. Avapoolajal sai kahel korral jala valgeks Kalevi kapten Kaspar Laur, teisel poolajal oli kahel korral täpne Ramol Sillamaa. Kalevi viienda tabamuse lisas neli minutit pärast vahetusest sekkumist Selim El Aabchi. Kohtumise viimase tabamuse sai kirja Tammeka, kui 86. minutil oli täpne Henri Käblik. Kalev jätkab liigatabeli teisena ning nende arvel on 31 punkti, Tammeka kogutud 11 punkti paigutab meeskonna kaheksandale kohale.

Paide linnameeskond U21 läks vastamisi Tartu JK Welcoga ja teenis 2:1 võidu. Paide viis 15 minutil juhtima Siim Aer ning mõned minutid hiljem vastas Welco poolelt väravaga Marko Mägi. Kohtumise lõppseisu vormistas Marten Henrik Kelement, kes kasvatas 52. minutil Paide eduseisu üheväravaliseks. Paide jätkab liigatabelis kolmandal positsioonil ning on oma arvele kogunud 28 punkti. Welco on seni kirja saanud 3 punkti ning läheb järgmisele voorule vastu viimaselt tabelirealt.

Soccernet.ee otsemängus läksid vastamisi Pärnu Jalgpalliklubi ja Maardu Linnameeskond. Viimastes omavahelistes kohtumistes suured võidud teeninud Maardu jäi 18. minutil kaotusseisu, kui Pärnu poolelt oli täpne Joonas Sild, ent Erik Grigorjevi tabamus tegi vaheaja eel seisuks 1:1. Viimane sõna jäi liigatabeli liidrile: 75. minutil vormistas lõppseisu Timur Bulavkin, kes viis Maardu 2:1 juhtima. Maardu edestab tabelis teisel kohal asuvat Kalevit nelja punktiga, Pärnu asub 13 puntkiga seitsmendal kohal.