23

08.2014

18:14

Esiliigas võitsid Tulevik, Tarvas ja Kuressaare

Esiliigas toimusid nädalavahetusel mitmed XXVI vooru mängud. Esiliigas said võidud kirja Viljandi JK Tulevik, Rakvere JK Tarvas ja FC Kuressaare.

Tulevik alistas võõrsil Kiviõli FC Irbise 2:1. Kõik väravad olid löödud juba esimese pooltunniga – esmalt viis Tanel Lang 19. minutil Tuleviku juhtima ning mulkide edu suurendas kaheväravaliseks 22. minutil Indrek Ilves. Kiviõli ainus tabamus kirjutati 27. minutil Aleksandr Pruttšenko nimele.

Rakveres oli sündmusterohkes kohtumises kohalik JK Tarvas 4:2 parem Pärnu Linnameeskonnast. Juba poolajaks oli seis 3:2 Tarva kasuks, Joonas Ljaši tabamus 89. minutil kasvatas aga edu kaheväravaliseks, lisaks eksis esimesel lisaminutil Pärnu mängija Anton Issakov penaltil. Kaks Tarva väravat kirjutati Siim Rannamäe nimele, ühe lisas ka Rainer Võsaste. Pärnu väravad lõid Henri Hanson ja Tõnis Vihmoja.

Tallinna FC Puuma juhtis veel avapoolaja järel kodus FC Kuressaare vastu 2:1, kuid 70. ja 85. minutil oli saarlaste eest täpne Amor Luup. Kuressaare eest oli veel resultatiivne Sander Laht, Puuma tabamused kirjutati Randy Padari ja Ilja Monakovi (penaltist) nimele.

Tallinna FC Levadia II kohtub XXVI voorus FC Flora duubliga kolmapäeval, 27. augustil kell 19:00 Maarjamäe straadionil. Kell 20:30 võõrustab Nõmme Kalju FC II Hiiu kunstmurul Vändra JK Vapruse meeskonda.

Esiliiga liider on FC Flora II 52 punktiga, Levadia duublil on koos 47 punkti. Neile järgnevad Pärnu Linnameeskond 43 ja Viljandi Tulevik 41 punktiga. FC Kuressaarel on teenitud 37, Nõmme Kaljul 36 punkti. Tarvas on 32 punktiga seitsmes, Kiviõlil ja Vändra on koos vastavalt 29 ja 27 punkti. Tabeli viimasel real on kümne punktiga FC Puuma.

Esiliiga XXV vooru mängud 23. ja 24. augustil:

23. augustil kell 19:00 Kiviõli linnastaadion (Spordi 9, Kiviõli)
KIVIÕLI FC IRBIS - VILJANDI JK TULEVIK  1:2 (1:2)
Väravad: 27. Aleksandr Pruttšenko - 19. Tanel Lang, 22. Indrek Ilves
Hoiatused: 58. Irfan Ametov - 44. Indrek Ilves

FC Irbis: 99-Rubtsov, 4-Kostin. 6-Karpõtšev, 20-Smetanin (46. 7-Šatov), 15-Babjak (63. 23-Gurtckaia), 10-Kirilov, 19-Ametov, 5-Russakov, 21-Mamontov (74. 9-Torinava), 8-Pruttšenko, 11-Starkopf.
Varus: 7-Šatov, 9-Torinava, 23-Gurtckaia.

JK Tulevik: 1-Nõmm, 6-Saar, 13-Henn, 2-Mutle (79. 55-Kivilaan), 26-Tomson, 14-Kübar, 15-Lang, 25-Normann, 17-Peips, 4-Ilves, 10-Teor (63. 23-Loigo).
Varus: 8-Tölpus, 55-Kivilaan, 23-Loigo.

Mänguolud: +14, pilves ilm; muruväljak rahuldavas seisukorras.
Pealtvaatajaid: 70
Peakohtunik: Dmitri Kulikov
Abikohtunikud: Andrei Brõtkin, Anton Biktimirov

24. augustil kell 19:00 Rakvere linnastaadion (Kastani pst. 12)
RAKVERE JK TARVAS - PÄRNU LINNAMEESKOND  4:2 (3:2)
Väravad: 12., 20. Siim Rannamäe, 45. Rainer Võsaste, 88. Joonas Ljaš - 15. Henri Hanson, 23. Tõnis Vihmoja
Hoiatused: 63. Jaanus Kaasik - 29. Siim Mäeots
90.+1. lõi Anton Issakov penalti mööda

JK Tarvas: 1-Sahkur, 26-E. Tovstik, 18-M. Saar, 16-Kaasik, 6-Münter, 22-Ljaš, 2-Aunapuu, 19-Rebane, 92-Valk, 9-Akimov, 15-Rannamäe (42. 7-Võsaste; 87. 14-Vaagert).
Varus: 7-Võsaste, 14-Vaagert, 30-Susi.

Pärnu LM: 1-Vainu, 18-Sarapuu, 4-Kitsel, 3-Mäeots, 6-Saal, 11-Kaarlimäe (80. 5-Laurits), 9-Pent, 7-Lauter, 16-Issakov, 19-Vihmoja, 15-Hanson.
Varus: 22-Oja, 23-Põldsaar, 5-Laurits.

Mänguolud: +16, vahelduv pilvisus; muruväljak väga heas seisukorras.
Pealtvaatajaid: 134
Peakohtunik: Veiko Mõtsnik
Abikohtunikud: Sander Saga, Marger Pormann

24. augustil kell 19:00 Lasnamäe SPK kunstmurustaadion (Peterburi 15, Tallinn)
TALLINNA FC PUUMA - FC KURESSAARE  2:3 (2:1)
Väravad: 28. Randy Padar, 40. pen. Ilja Monakov - 22. Sander Laht, 70., 86. Amor Luup
Hoiatused: 35. Randy Padar - 34. Urmas Rajaver

FC Puuma: 1-Mališauskas, 8-Sander, 6-Bortkevitš, 17-Vinogradov, 23-Krass, 19-Dubinin, 20-Filimonov, 21-Padar, 11-Kartau (80. 28-Granovskis), 22-Monakov, 9-Klimovitš (73. 7-Helaia).
Varus: 7-Helaia, 14-Sinyavskiy, 26-Pankevitšjus, 28-Granovskis.

FC Kuressaare: 12-Kütt, 15-U. Rajaver, 25-Viira, 3-Kriska, 29-Kaljo (60. 2-Vinter), 23-Luup, 8-Kastein (46. 19-Mikk Rajaver), 39-Valmas, 26-Laht, 11-Koppel (56. 14-Torn), 13-Suursaar (46. 20-Margus Rajaver).
Varus: 2-Vinter, 20-Margus Rajaver, 14-Torn, 19-Mikk Rajaver.

Mänguolud: +20, pilves, hoovihmadega ilm; kunstmuru heas seisukorras.