30

06.2017

08:29

Euroopa liiga avaringis alistas Nõmme Kalju Fääri saarte võistkonna

Neljapäeval alustasid kolm Eesti meeskonda teekonda Euroopa liiga kvalifikatsiooniturniiril. Esimese ringi avamängudes noppis ainsana võidu Nõmme Kalju FC, kaotusega pidid leppima FC Levadia ja FC Flora.

Nõmme Kalju FC suutis A. Le Coq Arenal toimunud matšis alistada 2:1 Fääri saarte meeskonna Torshavn B36. Nõmme meeskond asus matši juhtima 13. minutil Deniss Tjapkini väravast ning poolajavileks oli Eesti võistkond 1:0 ees. 49. minutil külalised viigistasid, kui trahvikastis tekkinud olukorra realiseeris osavalt Patrik Johannesen. Kalju lõi võiduvärava 79. minutil, kuigi vaid mõni hetk varem olid külalised lähedal Kalju nõelamisele. Igor Subbotini tsenderduse suunas peaga täpselt tagumisse nurka Artjom Dmitrijev.

FC Levadia jäi Pärnu Rannastaadionil toimunud matšis 0:2 alla Iirimaa klubile Cork City. Levadia jäi avapoolaja lõpus vähemusse, kui teise kollase kaardi teenis Luc Landry Tabi Manga. Järgnenud karistuslöögi suutsid iirlased realiseerida. Teine värav sündis 82. minutil, mil oli täpne vahetusest mängu sekkunud Steven Beattie.

FC Flora jäi Sloveenias 0:2 alla Domžalele. Veel veerand tundi enne kohtumise lõppu olid mõlemad väravad puutumata, kuid skoori avas 77. minutil Jan Repas, kes lõi palli kindlalt tagumisse nurka. Flora lootused said valusa hoobi 90. minutil, kui vahetusest sekkunud Žan Žužek mänguvahendi võrku lükkas. Madis Vihmann suutis küll vastase esimese löögi väravajoonelt ära tuua, kuid esimesena reageeris olukorrale sloveen.

FC Flora – Domžale korduskohtumine toimub A. Le Coq Arenal järgmisel neljapäeval, 6. juunil kell 19. Torshavn B36 võõrustab Nõmme Kaljut kell 20 algavas kohtumises Fääri saartel ning Cork City FC – FC Levadia otsustav kohtumine algab Iirimaal kell 21:45. Kohtumistest teeb otseülekanded Delfi TV.

Järgmine euromäng Eestis toimub juba teisipäeval, 4. juulil, kui FCI Tallinn võõrustab Meistrite liiga kvalifikatsiooni turniiri avaringis Hibernians FC-d A. Le Coq Arenal kell 19. Avamäng Maltal lõppes vastase 2:0 võiduga.