25

09.2014

09:10

FC Castovanni Eagles võitis sõpruskohtumises soomlasi

Kolmanda liiga põhja tsoonis seitsmendal kohal olev Tallinna FC Castovanni Eagles võitis sõpruskohtumises Soome meeskonda Käpylä Maanantai PP '11 8:7.

Kotkaste esindaja Märt Vassiljev ütles portaalile jalgpall.ee, et soomlastega saadi kontakt tänu mängijale Robin Reichardtile, kes suundus poolteist aastat tagasi Soome elama ja töötama ning leidis sealt endale ka võistkonna.

„Robin küsis suvel minult, et kui nad septembris satsiga Tallinnasse tulevad, kas oleks võimalik mängida. Ja nii saigi sobiv aeg leitud ja mäng maha peetud,“ rääkis Vassiljev. „Mängul kindlat eesmärki polnudki. Pigem lihtsalt vaheldus liiga hooajale ning uute tutvuste sobitamine.“

Poolel väljakul mängitud kohtumises oli väljakul 6+1 mängijat. Mäng oli esimesel poolajal võrdne, kuid Castovanni poisid suutsid poolaja lõpus kolm kiiret väravat lüüa ja vaheajale 5:2 eduseisus minna. Üldplaanis oli mäng võrdne, Castovanni Eagles üritas mängida kiirelt värava peale, soomlased aga püüdsid palli vallata ja seeläbi väravani jõuda.

Teist poolaeg alustasid kotkad jälle hästi, kui läksid juhtima 8:2, kuid siis mäng lagunes ja mängu lõppedes oli tablool 8:7. Lõpus oli soomlastel veel viigi võimalusi, kuid kas jäi siis pallile ette väravavaht või löödi napilt mööda.

Vassiljev ütles, et soomlased olid väga rahul, et said Eesti rahvusstaadioni kompleksis mängida. Ta lisas, et kuna vastane hakkab järgmisel hooajal mängima Soome 7. divisjonis, arvas ta, et tasemevahe on suur, kuid lõppskoor oli hea.

Vassiljevi sõnul sarnaseid kontakte teiste klubidega hetkel veel pole, kuid kunagi ei tea. Suundusid ju sel talvel kaks klubi mängijat välismaale tööle ja jalgpalli mängima. Eetu Uusi-Hakimo Soome madalamasse liigasse ja Karl Karimõisa Šveitsi madalamasse liigasse.

Küll aga on plaanis juba märtsist vastukülaskäik Soome. „Ja mõned ideed on ka, kui nad järgmisel suvel siia taaskord tulevad,“ lausus Märt Vassiljev.

FC Castovanni Eagles: Andrus Arbeiter, Priit Riisman, Anti Lanno, Frank Sumberg, Jüri Lipsik, Rando Hallkivi, Mihkel Kesa.
Käpylä Maanantai PP'11:Robin Reichardt, Oskar Fagerström, Oula Lehtinen, Tommi Virranvuo, Svante Suominen, Tommi Suominen, Oskari Jaakkola, Sothy Tieng, Angkarn Phiuphong, Jussi Salonniemi, Olli Nuutila, Marko Seuranen, Erno Lipponen, Tero Könonen.