01

09.2018

20:23

FC Cosmos teenis Meistrite liiga eelringis kolm punkti

Kevadel Betsafe saaliliigas võidutsenud Tallinna FC Cosmos lõpetas Makedoonias toimunud Meistrite liiga eelringi ühe võidu ja kahe kaotusega. Viimases voorus alistati täna õhtul Futsamba Naas (Iirimaa) 7:2.

Avavoorus Valletta FC-le (Malta) 0:4 alla vandunud ja seejärel KMF Velesi (Makedoonia) 2:4 paremust tunnistanud Cosmos otsustas tänase kohtumise saatuse Iirimaa meistri vastu viimaste minutitega.

Cosmos nõelas esimesena, kui Erik Grigorjev viis Eesti meeskonna kaheksandal minutil juhtima. Poolajasireeniks oli seis 1:1 viigis, kui 19. minuti alguses lõi vastuvärava Andre Luiz Galo.

Cosmos asus mängu taas juhtima 24. minutil Stepan Tšernoussovi tabamusest. Nikita Tšernei duubeldas Cosmose eduseisu 27. minutil ning Tšernoussovi teine värav viis Cosmose 34. minutil 4:1 ette. Futsamba Naas tuli taas mängu tagasi sama minuti lõpus, kui täpne oli Dan Ionita Bleahu, kuid enamaks polnud Iirimaa meeskond võimeline. Mängu lõpp kuulus Cosmosele – Tšernei lõi oma päeva teise, Tšernoussov kolmanda ning Cosmos läks juhtima 6:2. Viimase naela lõi Futsamba Naasi kirstu Aleksejs Sergejevs 40. minuti alguses.

Alagrupivõitja ehk järgmisse ringi edasipääseja selgub täna õhtul, kui vastamisi lähevad seni kuus punkti teeninud Veles – Valletta. Cosmos sai kolme punktiga kolmanda koha, Futsamba Naasil jäi punktiarve avamata.