10

05.2011

18:37

FC Flora alistas karikafinaalis Transi 2:0

Tallinna FC Flora alistas Eesti jalgpalli karikavõistluste finaalis Narva JK Transi 2:0 ja sai trofee viiendat korda enda valdusse.

Flora otsustas kohtumise saatuse teise poolaja väravatega. Esimest korda mängis Transi väravavahi Dmitri Vjaltšinovi üle Markus Jürgenson 48. minutil, realiseerides Valeri Minkeneni karistuslöögi.

Ehkki kaotusseisu jäänuna muutusid narvalased aktiivsemaks, ei suudetud Marko Meeritsat üle mängida. Hoopis floralased olid need, kes 78. minutil eduseisu kahekordistasid. Gert Kams söötis karistusalas Alo Dupikovile ning ründaja tulistas kümnelt meetrilt vasaku jalaga palli alla nurka.

Flora peatreener Martin Reim mõistagi kiitis oma hoolealuseid, ent ülevoolavat rõõmu tema olekust ei peegeldunud. “Päev on olnud nii pikk, et ei jaksagi kohe rõõmu tunda. Ju homme jõuab kohale,” naeratas Reim tagasihoidlikult. “Poisid mängisid täna korralikult. Alustasime kohe survega, et mitte lasta neil võimalusi tekitada ning see töötas.”

Nullimängu teinud Meeritsa sõnul tõi võidu kindel kaitsetöö, mis võimaldas mängu enda kontrolli all hoida. “Olime täna võidu väärilised ja kui klubi on võitja, tuleb rahul olla,” ütles Meerits.

Transi mängule lõi tuntava pitseri kapten Stanislav Kitto sunnitud väljavahetamine juba 15. minutil. Võitluses palli pärast tabas vastane Kitto nägu nii õnnetult, et narvalasel purunesid hambad.

“Vastane tegutses algusest peale agressiivselt ja kahjuks olime meie täna kaotajad,” kahetses Transi peatreener Juri Svirkov. “Meie mängu mõjutas oluliselt sunnitud vahetus, sest Kitto ei saanud enam jätkata.”

Eelmisel aastal karikafinaalis Levadiale 0:3 alistunud, kuid viimase nelja aasta jooksul karika kolmandat korda võitnud Flora valduses on nüüd ka Meistriliiga ja Superkarika trofee. Tänavu on Transi juba korra võidetud, kui Meistriliigas saadi samuti 2:0 võit. Meeskonnad kohtuvad järgmist korda juba Meistriliiga 11. voorus, kui 18. mail ollakse taas vastamisi A. Le Coq Arenal.

Transile annab see võimaluse taastuda, sest selja taga on kolm rasket mängu Sillamäe Kaleviga, mis kõik võideti. Narva kaitsja Erik Griogrjevi sõnul andis väsimus täna tunda.

“Täpselt ei oska öelda, mis täna viga oli. Rünnak ei klappinud ning ei suutnud võimalusi tekitada,” sõnas Grigorjev. “Väsimus andis tunda, sest me ei ole pehmel väljakul harjunud mängima.”

Trans on Eesti karika võitnud korra, kui 2001. aastal alistati lisaajal Flora 1:0. Täna said tallinlased revanši.