17

09.2020

21:39

FC Flora jõudis eurosarjas järgmisse ringi

Tallinna FC Flora jaoks jätkub teekond Euroopa liiga kvalifikatsiooniturniiri 3. ringis, sest täna alistati A. Le Coq Arenal Reykjaviki KR tulemusega 2:1.

Flora avavärava eest hoolitses seitsmendal minutil Rauno Sappinen. Flora tuli suurte jõududega rünnakule, Rauno Alliku leidis palliga Sappineni, kes liikus mänguvahendiga trahvikasti suunas ja lahendas olukorra varbaga löögiga tagumisse nurka postist sisse.

Islandi klubi pani avapoolajal mitmel korral proovile Matvei Igoneni ning korra sahistati ka väravavõrku, kui Igonen suutis karistuslöögi tõrjuda, kuid abikohtuniku hinnangul oli Reykjaviki mängija suluseisus.

Flora kahekordistas oma eduseisu 36. minutil, kui väga hea kauglöögiga tabas märki paremkaitsja Michael Lilander.

Eesti valitseval meistril oli 65. minutil hea võimalus eduseisu suurendada, kui Rauno Alliku mängis osavalt üle vastase kaitsja, kuid ääreründaja ei suutnud olukorda lahendada ning tema löök läks väravast mööda.

Avapoolajal ainsana kollase kaardi teeninud Ægir Jarl Jónasson sai oma teise kollase kaardi 58. minutil, mis jättis külalised vähemusse. Sellest hoolimata suutis Kristján Floki Finnbogason 74. minutil tuua Reykjaviki meeskonna ühe värava kaugusele, kui standardolukorras jättis Henrik Pürg vastase valveta ning Islandi mees lõi palli peaga väravasse.

84. minutil pääses väravavahiga silmitsi Markus Soomets, kuid tema soorituse suutis puurilukk tõrjuda. Seejärel tekkis koheselt hea võimalus Frank Liivakul, kelle nõrgaks jäänud löögi suutis kaitsja väravajoonelt puhtaks lüüa.

Lisaminutitel oli Reykjaviki võistkonnal hea võimalus ka mäng lisaajale viia, kuid Stefán Árni Geirssoni peaga löök läks kuue meetri pealt üle värava.

Flora järgmine vastane on tuleval neljapäeval võõrsil Linfield (Põhja-Iirimaa) - Floriana (Malta) mängu võitja. See kohtumine peetakse täna õhtul Põhja-Iirimaal.