14

10.2018

10:28

FC Flora kindlustas meistritiitli

Naiste Meistriliigas toimus eile 19. voor ning Pärnu JK-ga viigistanud FC Flora naiskond kindlustas endale ajaloo esimese meistritiitli. Võidupunktid said tabelisse kirja veel Tallinna Kalev, Põlva Lootos ja SK 10.

FC Flora ja Pärnu JK pidasid maha põneva heitluse Lilleküla harjutusväljakul. Pärnu asus mängu juhtima veerandtunni möödudes, kui Aljona Sasova antud karistuslöögi suunas peaga väravasse Ulrika Tülp. Selle seisuga lõppes ka avapoolaeg. Flora jõudis oma tabamuseni kohtumise 55. minutil – Ariina Mürkhaini tsenderdust ei suutnud Pärnu oma kastis klaarida ja Kristiina Tullus lükkas palli võrku. Rohkem väravaid kohtumises ei sündinud ja Florale piisas viigist, et üks voor enne hooaja lõppu napsata endale naiskonna ajaloo esimene meistritiitel.

Ülemise neliku vastasseisus kohtusid tabeli neljas Tallinna Kalev ja juba varasemalt pronksmedalid kindlustanud FC Levadia, kui koduväljakul mänginud Kalev teenis 4:1 võidu. Avapoolaeg lõppes Kalevi 1:0 eduseisuga, kui täpne oli Kadri-Ann Valgeväli. Teisel poolajal sündis kohtumises veel neli tabamust, kui Kalevi poolelt tegid skoori Merlyn Mletsin, Kätlin Hein ja Emma Treiberg. Levadia auvärava autoriks oli Olesia Parkhomovich.

Tabeli alumises pooles sai näha Tartu derbit, kui SK 10 teenis lisaminutite väravast 2:1 võidu JK Tammeka üle. Koduväljakul läks SK 10 mängu juhtima 21. minutil, kui täpne oli Beatrice Veske. Tammeka suutis viigistada 62. minutil läbi Jelena Kuvšinova tabamuse, kuid lõpptulemus sündis kohtumise lisaminutitel läbi Tammeka omavärava.

Põlva Lootos sai kirja olulise võidu, kui koduväljakul alistati 4:2 Tallinna FC Ajax. Põlva poolelt sai kübaratriki kirja Kärt Hüdsi, ühe värava lisas Lisanne Tamm. Ajaxi väravate autoriks oli Gerli Israel.

Meistriliiga viimase vooru kohtumised peetakse laupäeval, 20. oktoobril. Tabeliseisu ja kohtumise protokolle näeb siin.