10

01.2011

08:51

FC Flora tuli Balti meistrite turniiril Skonto järel teiseks (VIDEOD)

Valitsev Eesti jalgpallimeister Tallinna FC Flora sai Läti pealinnas Riias toimunud Balti meistrite karikaturniiril FC Skonto järel ja Panevežyse FK Ekranase ees teise koha.

Flora alustas mänge turniiri teisel päeval, alistades avakohtumises Skontole allajäänud Ekranase koguni 6:1. Skoori avas juba 3. minutil Hannes Anier, avapoolajal olid Flora eest täpsed veel 23. ja 28. minutil Sander Post ning 40. minutil Sergei Mošnikov. Ekranase ainsa tabamuse lõi 37. minutil Nenad Panic.

Ohtralt vahetusi teinud Flora kasvatas teisel kolmveerandtunnil oma edu veelgi, kui 80. ja 82. minutil oli täpne Rauno Alliku.

Sander Post lõi kahes mängus kolm väravat, kuid neist esikoha võitmiseks ei piisanud. Foto: Catherine Kõrtsmik

Turniiri võitja otsustanud matšis pühapäeval jäi Flora Skonto vastu juba 6. minutiks 0:2 kaotusseisu, eksides kahel korral riialaste standardolukordade likvideerimisel. Poolaeg kaotati 0:3. Sander Posti tabamus 78. minutil ja Valeri Minkeneni realiseeritud penalti 85. minutil kahandasid kaotusseisu küll minimaalseks, ent kolmandal lisaminutil vormistas Skonto 4:2 võidu siiski Nathan Junior Carvalho.

Flora peatreeneri Martin Reimi sõnul maksid otsustavas mängus isiklikud rumalad vead ning stabiilselt saadi oma mäng käima alles avapoolaja keskel. “Ma ei ole tulemustes pettunud, kuid ei ole rahul viimase mängu algusega,” lausus Reim. “Mõlemad olid head treeningmängud enne hooaega.”

Eesti jalgpalli Meistriliiga hooaja alguseni on tänase seisuga jäänud vähem kui kaks kuud. Avavoor mängitakse laupäeval, 5. märtsil. Hooaja avab aga traditsiooniliselt Superkarika finaal, kui teisipäeval, 1. märtsil lähevad vastamisi tiitlikaitsja Flora ja karikavõitja Tallinna FC Levadia.

Tulemused:

Balti jalgpallimeistrite turniiri mäng Riia jalgpallihallis 8. jaanuaril
kell 13:15 PANEVEŽISE EKRANAS - TALLINNA FC FLORA  1:6 (1:4)
Ametlik protokoll
Värav: 37. Nenad Panic - 3. Hannes Anier, 23., 28. Sander Post, 40. Sergei Mošnikov, 80., 82. Rauno Alliku
Hoiatused: 39. Nenad Panic, 69. Aurimas Kučys - 49. Gert Kams, 67. Rauno Alliku

Ekranas: 12-Tadas Kauneckas (46. 21-Emilius Zubas), 16-Andrius Jokšas, 25-Dušan Matovič (83. 20-Rytis Pilotas), 7-Ramunas Radavičius (65. 23-Arnas Ribokas), 5-Marius Skinderis (46. 15-Nerijus Sasnauskas), 30-Aurimas Kučys, 88-Dominykas Galkevičius (76. 2-Edgaras Baranauskas), 70-Aurimas Vertelis (46. 10-Evgenij Moroz), 28-Tadas Markevičius, 6-Nenad Panic (56. 27-Lukas Čerkauskas), 78-Mauro Lucas Alonso.

FC Flora: 1-Stanislav Pedõk, 19-Gert Kams (76. 17-Andrei Veis), 2-Karol Mets, 3-Nikita Baranov, 5-Meelis Peitre (58. 16-Markus Jürgenson), 18-Nikolai Mašitšev, 10-Sergei Mošnikov (63. 9-Rauno Alliku), 15-Bert Klemmer, 33-Sander Laht (58. 11-Siim Luts), 7-Sander Post (63. 8-Valeri Minkenen), 14-Hannes Anier (73. 49-Zakaria Beglarišvili).
Varus: 12-Marko Meerits, 17-Andrei Veis, 16-Markus Jürgenson, 8-Valeri Minkenen, 49-Zakaria Beglarišvili, 11-Siim Luts, 9-Rauno Alliku, Karl-Eerik Luigend, Sander Rõivassepp.