19

03.2011

16:07

FC Levadia ja FC Flora tegid lumeolusid trotsides võitlusliku viigi

Meistriliiga III vooru keskses kohtumises tegid medalipretendendid FC Levadia ja FC Flora võitlusliku 1:1 viigi. Suurte rivaalide vastasseisule vajutasid pitseri ootamatult Tallinnasse tagasi pöördunud talvine ilm ning sulalumest libe väljak.

Mäng oli võitluslik ning 185 pealtvaatajale palju põnevust pakkuv. Esimesel poolajal andis väljakul rohkem tooni FC Levadia, teisel FC Flora. Mõlema meeskonna peatreenerid kinnitasid, et viiki võib lugeda õiglaseks ning mängu käigule vastavaks tulemuseks.

Levadia ja Flora heitlustele omaselt oli ka kolmanda vooru kohtumine täis võitlust. Foto: Catherine Kõrtsmik

“See oli tüüpline talvejalgpall. Tegutsesime paremini kui eelmistes Meistriliiga mängudes ja suutsime esimesel hooajal FC Florat pressida. Teisel poolajal tõmbusime tagasi ja andsime vastasele liiga palju ruumi," leidis FC Levadia peatreener Aleksandr Puštov. "Meil ei olnud piisavalt iseloomu, et mängu lõpus soovitud tulemust välja pigistada."

Esimesel poolajal oli üritavamaks pooleks FC Levadia ning 19. minutil jõudsid väljakuperemehed sihile. Konstantin Nahki antud nurgalöögist suunas Igor Subbotin palli peaga väravasse. Subbotin lõi tänavusel teise värava ning taaskord peaga.

FC Floral tuli veidi enne avaväravat teha sunnitud vahetus kuna Siim Luts vigastas jalga. Häid võimalusi sündis mõlamas karistusalas, kuid väravavahim Roman Smiško ja Marko Meerits püsisid oma ülesannete kõrgusel.

"Mängu alguses hoidis FC Levadia palli ja kasutas oma võimaluse ära. Teisel poolajal ärkasime ning tulime mängu tagasi. Loomulikult vajutas mõjutasid ilm ja libe väljak mängu kvaliteeti, kuid seda mõlema võistkonna jaoks,” tõdes FC Flora juhendaja Martin Reim.

FC Floral oli vaheaja järel mitu korralikku võimalust skoori tasakaalustamiseks, kuid FC Levadiat päästsid hiilgavalt tegutsenud ukrainlasest väravavahi Smiško tõrjed. Tiitlikaitsjate viigivärav sündis õnnega pooleks – Smiško suunas rusikatega palli trahvikastist välja lüües mänguvahendi täpselt Henri Anieri pea peale, kes selle kerge löögi ja imelise kaarega väravasse suunas.

"Sain palli täpselt pea peale ja lõin oma võimaluse ära. Kui avapoolajal mängisime pikka palli ette ja lasime vastasel domineerida, siis teisel poolajal pidanuks me kaks väravat ära lööma ja mängu võitma. Arvan, et me väärisime võitu,” arvas külaliste päevakangelane Henri Anier.

"Arvestades ilmastikuolisid andsime Smiškole korralduse kõik pallid rusikatega tõrjuda. FC Flora suunas tsenderdusi Sander Posti peale ja Smiško sai nende elimineerimisega hästi hakkama. Värava olukorras võinuks ta palli kinni püüda, aga läks teisiti,” tunnistas FC Levadia abitreener Algimantas Briaunys.

Viigivärava järel mängupilt tasakaalustus ning mõlemal võistkonnal oli paar korralikku võimalust edu saavutamiseks. Viimastel minutitel eksles pall korraks väga ohtlikult FC Levadia karistusalas, ent skoor ei muutnud. Nii pole III vooru järel enam ainsatki täiseduga ega oma värava puhtana hoidnud meeskonda.

Lisaminutitel teenis teise kollase kaardi FC Levadia vasakäär Vitali Leitan, kes pidi platsilt lahkuma ning jääb mängukeelu tõttu kõrvale teisipäevasest liigamängust FC Viljandi vastu.

Puštov ega Reim ei kiirustanud mängu järel hooaja suhtes kaugeleulatuvaid järeldusi tegema. Mõlemad treenerid tunnistasid, et ootavad naturaalsele murule pääsu ja koos sellega võimalust mängida hoopis teistsugust jalgpalli.

Dacio Dusteri loosis oli õnnelik võitja Sander Villo ning Lõuna-Ameerika reisi loteriis Annely Kruusmann.

Mõlema meeskonna jaoks jätkub Meistriliiga teisipäeval, 22. märtsil. Levadia sõidab 18.45 algavaks mänguks külla FC Viljandile ning Flora võõrustab kell 19.30 Sillamäe Kalevit.

19. märtsil kell 14:00 Maarjamäe kunstmuru (Kose tee 4, Tallinn) - TV6
TALLINNA FC LEVADIA - TALLINNA FC FLORA  1:1 (1:0)