23

04.2011

17:15

FC Levadia purustas Sillamäe võimsa avapoolajaga

Tallinna FC Levadia lõi JK Sillamäe Kalevi võrku esimesel poolajal neli palli ning tõusis 4:1 võiduga tabelis teisele kohale.

Kaks väravat said kirja nii Taijo Teniste kui mullu Ida-Virumaa klubi vormi kandnud Nikita Koljajev. Vastaste poolel oli mängu lõpuminutitel täpne Pavel Aleksejev.

Juhendamiskeelu kandev JK Sillamäe Kalevi peatreener Vladimir Kazatšonok pidi Maarjamäe staadioni tribüüniilt murelikul pilgul vaatama, kuidas tema hoolealused esimese poolajaga üle mängiti. Külalistele sai saatuslikuks sel hooajal harjumuspäraseks kujunenud kolme kaitsja taktika, mis võimaldas Levadial kiirete vasturünnakutega valusalt nõelata.

“Esimene poolaeg räägib iseenda eest. Mänguks valmistudes eeldasime, et vastased tulevad kolme kaitsjaga mängima ning kaitseliin tõuseb kõrgele, jättes mängijate vahele vaba ruumi. Täpselt nii ka läks," tunnistas FC Levadia peatreener Aleksandr Puštov. "Meil õnnestus avapoolajal oma plaan täielikult ellu viia ja mängu saatus otsustada. Teisel poolajal hoidsime skoori. Kokkuvõttes olen mängijatega väga rahul.”

FC Levadia teenis kohe kohtumise alguses kolm nurgalööki, neist viimase järel avas Taijo Teniste meestesummast skoori. Kolm järgmist väravat sündisid sarnase mudeli järgi – FC Levadia poolkaitse riputas pallid vastaste ainsa keskkaitsja Aleksandr Kuliki selja taha ning kiiretel ründajatel polnud väravavaht Michael Patrick Kaltenhauseri ülemängimisega raskusi.

“Läksime mängule isukalt ja pressisime vastast kõvasti. Meil õnnestus oma momendid ära kasutada,” ütles vasakääre kohal väga silmapaistvalt tegutsenud Taijo Teniste, kes lõi oma teise värava pärast Vitali Leitani eeltööd juba valveta jäänud puuri. “Teisel poolajal hoidsime mängu. Tegime täna kõik kõvasti tööd ja kedagi eraldi esile tõsta ei saa.”

Teisel poolajal nihutas JK Sillamäe Kalev Roman Nesterovski Kuliki kõrvale keskkaitsesse ja nii mäng võrdsustus. Mõlemal meeskonnal olid mõned korralikud väravavõimalused. FC Levadia väravasuul näitas taaskord enesekindlat tegutsemist ukrainlane Roman Smiško, kelle nullimängu rikkus lõpuvile eel karisruslöögi järgses olukorras värava lähistel valveta jäänud Pavel Aleksejev.

Mängu saatust torm veeklaasis ei mõjutanud. JK Sillamäe Kalevile omakorda võinuks kätte maksta sakslasest puuriluku uljad seiklused väravavahi piirimail, kuid sedapuhku suutis mees vastaste üritused pareerida.

“Treener tahtis, et me mängiksime kompaktselt. Kahjuks ei suutnud me seda teha. Eksisime ja see võimaldas vastasel skoori kasvatada,” tõdes Kaltenhauser kohtumise järel.

“Meie ridades puudus kord, väljakul polnud kollektiivi. Tunneme Levadia mängustiili hästi ja vastane ei üllatanud meid milleagagi. Teisel poolajal ei läinud me neljale kaitsjale üle, Nesterovski laskus vaid veidi allapoole,” nentis Kazatšonoki puudumisel peatreeneri ülesandeid täitnud JK Sillamäe Kalevi ukrainlasest väravavahtide treener Igor Kulish.

Kolm viimast kohtumist võitnud FC Levadia tõusis tabelis teiseks ja jääb FC Florast maha vaid kolme punktiga. Teniste hinnangil on meeskond iga mänguga paremaks läinud ning looduslikule murule minek tuleb rohesärkidele kasuks. “Kunstmurul on kõigiga raske mängida ning hooaja algus pakkus palju üllatusi. Ootame väga pärismurule kolimist,” ütles Teniste.

Avaringi viimases kohtumises sõidab FC Levadia külla FC Kuressaarele, keda omakorda võõrusatakse kahe nädala pärast juba Maarjamäe kompleksi muruväljakul. Sillamäe Kalevi üheksanda vooru vastane on Narva Trans.

23. aprillil kell 17:00 Maarjamäe kunstmuru (Kose tee 4, Tallinn)
TALLINNA FC LEVADIA - JK SILLAMÄE KALEV  4:1 (4:0)