15

10.2011

16:17

FC Levadia sai JK Tammeka üle kindla 3:0 võidu

Meistriliiga XXXIII voorus sai Tallinna FC Levadia koduplatsil Maarjamäel kindla 3:0 võidu Tartu JK Tammeka üle ning säilitas medalilootuse.

FC Levadia poolel lõi avapoolajal kaks väravat meeskonna esikollikütt Vitali Leitan, kümme minutit enne lõpuvilet jõudis sihile Albert Taar.

"Paus oli pikk ja me igatsesime mängude järele. Mõnus oli jälle punktide nimel heidelda. Tegime korraliku esituse ja võitsime teenitult, meeskond mängis hästi," leidis FC Levadia kapten Igor Morozov ning avaldas lootust, et meeskond suudab hooaja medaliga lõpetada.

Väljakuperemeeste jaoks kujunes mängu algus täpselt selliseks nagu loodeti. Juba neljandal minutil pääses Leitan tänu Tammeka kaitseliini apsakale väravalukk Mait Toomiga silmitsi ja saatis palli kõhklematult väravasse.

"Korrutasime enne mängu algust, et peame maksimaalselt keskenduma ega tohi vastastele võimalusi kinkida. Paraku eksisime kohe avaminutitel ja lasime Levadial juhtima minna," nentis JK Tammeka juhendaja Kristjan Tiirik.

Esimest poolaega valitsenud seitsmekordne Eesti meisterklubi jõudis uuesti sihile pooletunnise mängu järel kui Leitani otsajoonelt antud tsenderdus tagumise posti põrkest väravas maandus. See värav võttis võõrustajate pinged maha ning otsustas sisuliselt mängu saatuse.

Teine poolaeg möödus samuti FC Levadia domineerimisel. Tartlasi hoidis mängus väravavaht Mait Toom, kelle suurepärased tõrjed nurjasid mitu sajaprotsendilist võimalust. 80. minutil maandus pall Albert Taari löögist Toomi värava alumises nurgas.

FC Levadia abitreener Marek Lemsalu leidis, et klassivahe pääses maksvusele ning tugevam võistkond võttis võidu. "Kahju, et palju häid võimalusi kasutamata jätsime, aga võit on peamine," ütles ta.

"Juhtus sama mis mängus Narva vastu. Levadia ei näidanud esimesel poolajal midagi erilist, kuid me jäime rumalatest väravatest 0:2 taha. Seis oli kindel ning teisel poolajal sai Levadia oma mängu käima. Mait Toom päästis meid mitmel korral," lisas Tiirik, kelle kinnitusel on Tammeka viimaste voorude peamine ülesanne vältida üleminekumängudele sattumist.

Teisipäeva õhtul peab FC Levadia Maarjamäel vahelejäänud kohtumise Paide Linnameeskonnaga ning tahab vastasele tasuda hiljutise väravateta viigi eest. Tammekat ootab koduväljakul printsipiaalne heitlus liidri FC Floraga.

15. oktoober kell 14:00 Maarjamäe kompleksi muruväljak (Kose tee 4, Tallinn)
TALLINNA FC LEVADIA - TARTU JK TAMMEKA  3:0 (2:0)