05

11.2011

15:32

FC Levadia seljatas FC Kuressaare 4:0

Meistriliiga lõpuvooru pingevaba "sõpruskohtumine" Tallinna FC Levadia ja FC Kuressaare vahel kujunes ühepoolseks ning lõppes pealinna klubi selge 4:0 paremusega.

Mängu saatus sai selgeks juba esimesel poolajal. Jevgeni Novikovi kaunis ülepuusalöök, Konstantin Nahki karistuslöök ning Maksim Podholjuzini läbimurre vasakult äärelt viisid võõrustajad turvalisse kolmeväravalisse eduseisu. Seisul 2:0 oli supervõimalus ka külalistel, ent värava ees Aleksei Matrossoviga silmitsi jäänud Sami-Sander Kivi saatis palli väravast mööda.

Teisel poolajal oli Levadia surve tugev ning mäng möödus valdavalt Kuressaare väljakupoolel. Skoorile tuli lisa alles lõpuvile eel kui Janar Toomet väravavaht Priit Pikkerist tagasi põrkunud palli väravasse tulistas. Võimalusi väravate löömiseks oli meeskonnal veelgi, kuid need jäeti realiseerimata.

Ühtlasi lõpetas FC Levadia hooaja nelja järjestikuse võiduga - neist kolm võeti Meistriliigas ning üks karikasarjas JK Tallinna Kalevi vastu. Medalita jäädi vaatamata asjaolule, et tabelis püüti JK Trans lõpuks kinni. Lõplikuks komistuskiviks osutus õnnetu tehniline kaotus sellesama FC Kuressaare vastu.

"Kahju, et alles hooaja lõpus võidusoone peale jõudsime. Medalid jäid ju tegelikult käeulatusse," kahetses Janar Toomet hilinenud lõpuspurdi ajastust. "Tänane mäng tuli päris hästi välja ning vastane üllatas oma passiivsusega. Võitsime teenitult."

"Korralik mäng meeskonnalt ja hea tulemus. Tore, et meil õnnestus keeruline hooaeg positiivselt lõpetada," lisas ka FC Levadia peatreeneri kohuseid täitev Marko Kristal.

Üheksanda tabelikohaga üleminekumängudele siirduvate saarlaste puurilukk Pikker ei teinud saladust, et mänguks Levadiaga meeskond tõsiselt ei häälestunudki. "Tulime seda mängu lihtsalt ära mängima. Esimene poolaeg ei õnnestunud meil üldse - tegime palju söödupraaki ega suutnud Levadiale väärilist vastupanu pakkuda. Meie peamiseks eesmärgiks on üleminekumängud ning Meistriliiga koha kindlustamiseks peame oma kvaliteeti palju parandama," leidis Pikker.

Kokkuvõttes sai Levadia Narva Transiga võrdselt 73 punkti juures neljanda koha, Kuressaare saagiks jäi 36 voorust 26 silma, mis tähendab üheksandat kohta.

FC Levadia tänab kõiki oma poolehoidjaid toetuse eest lõppenud klubiaastal! Uute kohtumisteni!

5. novembril kell 14:00 Maarjamäe kompleksi muruväljak (Kose tee 4, Tallinn)
TALLINNA FC LEVADIA - FC KURESSAARE  4:0 (3:0)
Väravad
: 27. Jevgeni Novikov, 33. Konstantin Nahk, 40. Maksim Podholjuzin, 89. Janar Toomet
Hoiatused: 72. Sami-Sander Kivi, 75. Martti Pukk, 88. Taavi Trasberg

FC Levadia: 30-Matrossov, 17-Podholjuzin, 3-Artjunin, 2-Kalimullin, 19-Kulinitš, 15-Toomet, 8-Nahk, 24-Novikov, 28-Subbotin, 9-Rättel (65. 18-Taar), 5-Leitan.
Varus: 1-Smiško, 12-Martõnov, 18-Taar, 20-Pebre, 4-Morozov.

FC Kuressaare: 1-Pikker, 25-Viira, 4-Kluge, 13-Rauno Reiman, 26-Kivi, 3-Saar, 23-Luup, 14-Jäger (67. 2-Lõppe), 39-Valmas (46. 11-Randmann), 19-Trasberg, 9-Pukk (82. 20-Margus Rajaver).
Varus: 12-Riido Reiman, 6-Pohlak, 8-Pajunurm, 11-Randmann, 18-Aljas, 2-Lõppe, 20-Margus Rajaver.

Mänguolud: +8, pilves ilm; muruväljak heas seisukorras.