17

06.2012

19:16

FC Levadia tegi Sillamäe Kaleviga 1:1 viigi

Meistriliiga XVI voorus tegi Tallinna FC Levadia Maarjamäel JK Sillamäe Kaleviga 1:1 viigi.

Vaatamata Rimo Hundi kiirele avaväravale ja kodumeeskonna meeletule survele avapoolajal, tõi Tanel Tambergi ootamatu tabamus 40. minutil Ida-Virumaa klubi mängu tagasi. Teisel kolmveerandtunnil oli mängupilt võrdsem, kuid mitu head võimalust käest lasknud Levadia ei suutnud uuesti eduseisu haarata.

Kohtumise 16. minutil murdis Rimo Hunt julgelt vastase kaitsjate vahelt trahvikasti ning kihutas terava nurga alt palli tagumise posti põrkest Mihhail Starodubtsevi selja taha.

Nagu FC Levadia tänavustes mängudes ikka, nii oli nüüdki avapoolajal veel mitmeid võimalusi turvalisema eduseisu saavutamiseks, mis paraku luhtusid. Sillamäe oli esimese 40 minuti vältel tugeva surve all ega pääsenud oma väljakupoolelt kaugemale, kuid siis sähvatas pauk luuavarrest – Sergei Koršunovi tsenderduse paremalt äärelt lõi Kalevi paremkaitsja Tanel Tamberg karistusala piirimailt otse õhust tagumise posti kõrvale.

Viigivärav äratas endise suletud linna jalgpallurite võitlustahte. Teisel poolajal oli Levadia jätkuvalt üritavamaks pooleks ja omas ka mitut korralikku väravavõimalust, ent otsustaval hetkel ei suutnud keegi palli väravavõrku suunata. Sillamäe pidas vastu ja tegi omalt poolt mitu head kontrarünnakut, aga teise tabamuseni ei jõudnud nemadki.

Lõpuvile kõlades tuli kodumeeskond platsilt ära noruspäi, seevastu külaliste näod särasid.

"Ma ei ole tulemusega rahul. Domineerisime kogu mängu jooksul, kuid i-tähele täppi peale ei pannud. Väikesed asjad ei õnnestunud – pall lihtsalt peab ees püsima ja tsenderdus kasti minema. Meie võimaluste realiseerimise protsent on jätkuvalt madal. Käest libisenud punktidest on väga kahju. Sillamäe polnud üllatavalt tugev. Nad kasutasid ära oma ainsa momendi," tunnistas FC Levadia peatreener Marko Kristal.

"Täna meil ei vedanud, samuti ei tekkinud palju võimalusi," nentis eelmisel nädalal FC Flora vastu võiduvärava löönud Rimo Hunt.

"Igatahes jään punktiga rahule, viik võõrsil ühe liiga liidri vastu on suurepärane tulemus. Mäng oli väga raske. Esimesel poolajal jäime vastasele täielikult alla, teisel poolajal muutus meie tegutsemine paremaks. Võitu me ei väärinud, kuid võimalus selleks avanes," ütles JK Sillamäe Kalevi liider Vladislav Ivanov viidates mängu lõpuosas Aleksandr Volkovi poolt väravale suunatud kaarpallile, mis napilt üle põiklati vuhises.

JK Sillamäe Kalevi peatreener Valeri Bondarenko kiitis oma mängijaid eelkõige pingega toimetuleku eest. "Võime tulemusega rahule jääda. Enne mängu oli pinge väga kõrge ja see halvas meie tegutsemise esimesel poolajal. Puudus tasakaal meie kaitsjate ja ründeliini vahel. Siiski õnnestus meil mäng viigistada ning teise poolaja esitus oli juba parem," ütles Bondarenko.

FC Levadia jätkab Meistriliiga tabelis teisel ja JK Sillamäe Kalev neljandal kohal. Jaanipäeva järel ootavad FC Levadiat taas kaks väga rasket heitlust - esmalt võõrsil Narva Transiga ja seejärel koduplatsil JK Nõmme Kaljuga.

Liiga liidrite FC Levadia ja JK Nõmme Kalju kauaoodatud vastasseis leiab aset laupäeval, 30. juunil kell 19:30 Kadrioru staadionil. Kohtumise raames toimub FC Levadia tänavune Starmani Vutipidu, mille patrooniks on Indrek Zelinski.

16. juunil kell 17:00 Maarjamäe kompleksi muruväljak (Kose tee 4, Tallinn)
TALLINNA FC LEVADIA - JK SILLAMÄE KALEV  1:1 (1:1)