30

08.2022

11:21

FC Tallinn haaras Esiliiga B tiitliheitluses juhtohjad

Esiliiga B-s leidis nädalavahetusel aset 25. mänguvoor. Liidrite lahingus võttis FC Tallinn olulise võidu JK Tabasalu üle.

Tabasalu Arenal toimunud mängus möödus peaaegu terve esimene poolaeg väravateta, kuid 45. minutil sai Tabasalu ründav poolkaitsja Alan Nahk jala siiski valgeks. FC Tallinn ei lasknud aga sellest ennast heidutada ning tuli teisele poolajale vastu võimsa emotsiooniga, mis realiseeriti juba 48. minutil viigiväravaks. Teise poolaja keskel ja lõpus löödi lisaks veel kaks väravat, millega võeti võõrsil oluline 3:1 võit. Selle tulemusega ei läinud FC Tallinn küll veel Tabasalust tabelis mööda, kuid olles pidanud neist ühe mängu vähem, on juhtohjad nüüd nende käes.

Tabelinaabrid Nõmme Kalju FC U21 ja Läänemaa JK kohtusid laupäeval Hiiu kunstmurustaadionil. 26. mänguminutiks oli seis 1:1, kuid seejärel otsustas Läänemaa järgmise käigu sisse panna. Kalju U21 võrku saadeti viis vastuseta väravat ja võeti võimas 6:1 võit. Selle võiduga tõusis Läänemaa Kalju U21 võistkonnast tabelis ka mööda.

FA Tartu Kalevi ja Tartu JK Welco vahel toimunud Tartu derbis möödus esimene poolaeg äärmiselt võitluslikult ja pingeliselt. Esimesel poolajal jagati mõlema meeskonna peale välja viis kollast kaarti. 45+3. minutil oli Welcol kasutada penalti, mille Tauno Tekko realiseeris. Teise poolaja alguses nõelas Welco poolt Karl Joosep Mark ja 89. minutil vormistas mängu lõppseisu Ander Vool. Lõpptulemuseks 3:0 Welcole.

Vooru üllatustulemuse valmistas üheksanda koha tiim Tallinna JK Legion U21, kes alistas võõrsil kolmandal kohal oleva JK Tallinna Kalev U21 võistkonna. Denis Ruusi ja Nikita Kondratski teise poolaja väravatest teenis Legion U21 2:0 võidu ja seeläbi tabelisse kolm punkti.

Tabeli viimasel kohal olev Raplamaa JK sõitis külla Tartu JK Tammeka U21 tiimile ning pidi vastu võtma kindla 0:4 kaotuse. Väravad Kevin Burovilt, Andres Dobõšev-Proosväljalt, Renat Samulinilt ja Kener-Mairon Krullilt tõid tartlastele koduväljakul võidu.