19

09.2022

14:56

FC Tallinn tõusis Esiliiga B liidriks

Möödunud Esiliiga B 29. mänguvoor tõi liigatabelisse suure muutuse: FC Tallinn kerkis liidrikohale ning möödus JK Tabasalust, kes oli tabeli tipus paiknenud enam kui viis kuud.

Tabasalu võõrustas koduväljakul viiendal kohal paiknevat Tartu JK Welcot ja jäi 18. minutiks 0:1 kaotusseisu. Kuigi Esiliiga B suurim väravakütt Tristan Pajo suutis teise poolaja alguses mängu viigistada, siis rohkem väravaid selles mängus ei nähtud. Kohtumine lõppes 1:1 seisuga.

FC Tallinn aga ei vääratanud ja võttis liiga viimase meeskonna Raplamaa JK vastu võõrsil kindla 6:0 võidu. Sellega tõusti Tabasaluga võrdsete punktide peale, kuid parema omavaheliste mängude saldo tõttu haaras liidrikoha FC Tallinn.

Tallinna JK Legion U21 võttis tähtsa võidu Läänemaa JK vastu. Stefan Tšendei värav mängu lõppfaasis kindlustas Legionile kolm punkti ja võimaluse väljakukkumistsoonist kaugemale ronida . Legion U21 tõusis Tartu Kalevist mööda 35 punkti peale, millega asetsetakse kuuendal kohal.

Nõmme Kalju FC U21 ja JK Tallinna Kalev U21 vaheline kohtumine möödus esimesel poolajal väravateta, ent teine kolmveerandtund pakkus nii väravaid kui elevust. Kodumeeskond Kalju U21 haaras juhtohjad 52. minutil, kui Stanislav Tsõmbaljuk palli väravasse kõmmutas. Ramon Smirnov suutis Kalevi poolelt mänguseisu 70. minutil viigistada, kuid viis minutit hiljem jäi meeskond Mikk Johannes Siitami teise kollase tõttu vähemusse. Kalju U21 ei suutnud aga tekkinud ülekaalu ära kasutada ja mängu lõpus karistati neid hoopis kontrarünnakust, kui Smirnov 87. minutil oma teise värava lõi ja Kalevile magusad kolm punkti kindlustas.

Tartu derbis kohtusid omavahel FA Tartu Kalev ja Tartu JK Tammeka U21. Esimesel poolajal oli mõlemal meeskonnal kasutada penalti, milles kumbki ei eksinud: poolajapausile mindi Priit Peedo ja Giacamo Uggeri tabamustest 1:1 viigiseisul. Teise poolaja keskel viis Mark Trubatšovi 58. minuti värav Tammeka noored juhtima. Kalevi proovis küll mängu tagasi tulla, kuid Rasmus Tautsi 72. minuti punane kaart andis trumbid Tammeka kätte, mida enam käest ei lastud. Mäng lõppes Tammeka U21 2:1 võiduga.

Järgmised Esiliiga B mängud leiavad aset 1. ja 2. oktoobril.