26

09.2022

10:51

FC Tallinn tuli kaotusseisust välja ja tõusis Esiliiga B ainuliidriks

Laupäeval, 24. septembril võitis FC Tallinn 18. vooru järelepeetud kohtumises Läänemaa JK-d ja tõusis Esiliiga B ainuliidriks.

Läänemaa alustas koduväljakul julgelt ja ei võimaldanud FC Tallinnal varajast survet peale panna. 17. minutil suutis kodumeeskonna hea alguse eduseisuks vormistada Martin Salf, kes viis Läänemaa 1:0 juhtima. Esimese poolaja lõpuks leidis FC Tallinn tee mängu tagasi, kui Albert Taar mänguseisu viigistas.

Teisel poolajal püsis mäng viigiseisul kuni 69. minutini, kui Läänemaa väravavaht Hendrik Siht õnnetu omavärava lõi. 2:1 seisuga võttis FC Tallinn võõrsilväljakul olulise võidu ja tõusis JK Tabasalust kolme punkti kaugusele Esiliiga B ainuliidriks. Varasemalt olid meeskonnad võrdsete punktide peal, kuid FC Tallinnal oli peetud üks kohtumine vähem.

Läänemaa JK ja FC Tallinna kohtumine lükkus edasi seoses suvise koondisepausiga, kus mitmed mängijad esindasid noortekoondiseid ja ei saanud seetõttu oma koduklubide eest võistelda.