25

03.2012

08:23

FC Viljandi alistas esimeses võidumängus Paide

FC Viljandi avas 2012. aasta punktiarve, alistades võõral väljakul Paide Linnameeskonna 1:0.

Kohtumises juhtus omajagu põnevat ja intriig püsis viimsete hetkedeni. Olgugi, et nähti ainult ühte väravat, suutsid meeskonnad kolmel korral väravaraame tabada ning lisaks eksis lõpuminutitel kodumeeskond penaltil.

„Võitluslik mäng oli,“ lausus Viljandi poolkaitsja Marten Mütt. "Suutsime palli hoida, kuigi vahepeal kaotasime keskel initsiatiivi. Väravaolukorras suutsin palli pikendada Otile ja ta lõi ilusti alla ära. Tegelikult väärisid mõlemad võitu, aga me võtsime ikkagi ise võidu ära. Meil on hea meeskond ja soovime kõrget kohta hooaja lõpuks"

„Ei saa öelda, et halvasti mängisime. Mängisime paremini, kui eelmisel nädalal ja seda suuresti tänu meie heale väljakule, võrreldes seda Kalevi betooniga," kommenteeris võõrustajate kaitsja Andre Mägi. "Teisipäeval ootab ees mäng Kaljuga – eelmine hooaeg suutsime neid võita, ma ei näe põhjust, miks me ei peaks suutma neid võita ka nüüd."

Vaatamata Paide erksamale algusele, läksid külalised 20. minutil Ott Ottise lähilöögist juhtima. Mulkidel lasti söötudega Ottis leida ja pealekauba lubati ta ka vabalt löögile ning poolkaitsja ei jätnud olukorda karistamata.

Natuke rohkem kui kümne minuti pärast mängis paidelaste keskväljamootor Ervin Kõll ennast kaitsjatest mööda, spurtis ka puurilukust mööda, kuid järgnenud löök saatis palli siiski vaid küljevõrku.

Linnameeskonna jaoks oli tegu erilise päevaga, kuna just täna oli Järvamaa jalgpalliguru Viktor Metsa 58. sünnipäev. Just mängu 58. minutil lasid kodumeeskonna fännid laulujoru lahti õnnitlemaks ja avaldamaks austust kauaaegsele treenerile.

Minut-paar enne mängu lisaminuteid teenis kodumeeskond penalti ning palli taha asus Tiit Tikenberg. Ootusärevuses oodanud kodupublik pidi aga pettuma, kuna ründaja saatis palli mööda.

Lõpuminutidki kuulusid Paidele, kuid lõpuponnistused vilja ei kandnud ning sedasi saidki külalised võidu üle rõõmustada.

„Reaalselt oleks mänguseis võinud jääda ka 6:0, aga kui sisse ei saa, siis ei saa. Vastastel piisab vaid ühest võimalusest ja oledki 0:1 taga. Muidu oli mängupilt meil väga hea, võrreldes Kalevi mänguga oli see igatahes tunduvalt parem," hindas Paide väravavaht Martin Kaalma. "Kalevigagi oli nii, et vastased tegid mõne üksiku pealelöögi väravale ja üks neist läks sisse, millest lõpuks ka võidust piisas. Kui ma hakkaksin kokku lugema neid võimalusi, mis meil täna oli, siis see number läheks päris suureks, aga mis teha, selline on jalgpall."

Viljandil on kolmest mängust kolm punkti ja viies koht, Paidele annab sama suhe kuuenda positsiooni.

24.03. kell 14:00 Paide kunstmuruväljak (Staadioni 1, Paide)
PAIDE LINNAMEESKOND - FC VILJANDI  0:1 (0:1)
Värav: 21. Ott Ottis
Hoiatused: 7. Rasmus Munskind, 32. Elvis Liivamägi, 76. Marten Mütt, 89. Silver Lätt
87. minutil lõi Tiit Tikenberg penalti mööda

Paide LM: 12-Kaalma, 13-Mägi, 3-Tubarik, 7-Kald, 5-Lomp, 25-Reinsoo (62. 26-Voolaid), 8-Kõll, 22-Eteria, 10-Tikenberg, 14-Rõivassepp (62. 9-Ellram), 16-Goldberg (62. 19-Leht).
Varus: 1-Orgla, 19-Leht, 11-Stepanjan, 9-Ellram, 26-Voolaid, 17-Varendi.

FC Viljandi: 12-Palm, 17-Karu (78. 80-Tšegodajev), 14-Indermitte, 33-Lätt, 26-Liivamägi, 8-Sinilaid, 16-Ottis, 23-Klemmer (25. 15-Metsa), 22-Mütt, 7-Leimann, 45-Munskind (69. 11-Krillo).
Varus: 1-Ventsel, 80-Tšegodajev, 15-Metsa, 9-Lepik, 10-Laht, 11-Krillo.

Mänguolud: +5, pilves, vihma tibutav ilm; kunstmuru heas seisukorras.