27

06.2022

10:44

FC Zapoosil ei õnnestunud Regions’ Cup’i eelringist edasi pääseda

Tallinna FC Zapoos osales möödunud nädalal Euroopa suurimal amatöörjalgpalluritele mõeldud turniiril Regions’ Cup, kui tuli tunnistada vastaste paremust ja jäädi pidama eelringi.

Mullu väikeste karikavõistluste võitjaks tulnud Zapoos pidi turniiri alustama eelringist, kui Aserbaidžaanis toimunud alagrupimängudes mindi vastamisi Gruusia klubi Bastiani ja Kasahstani meeskonna Kaskeleniga.

Esimest kohtumist Bastiani vastu alustati hästi, kui Mark-Rene Väljas viis Zapoosi 20. minutil penaltist juhtima. Eesti meeskonna edu püsis vähem kui paarkümmend minutit, sest vastased viigistasid avapoolaja lõpuminutitel. Teisel poolajal näitasid grusiinid paremat minekut, kui lõppseis 3:1 vormistati üleminutitel.

Teises mängus oli vastaseks Kaskelen ning tolles kohtumises käis Kasahstani klubi minek Zapoosile üle jõu. Juba pooltunni möödudes oli vastaste eduseis kolmeväravaline ning paar minutit hiljem saadi kirja veel üks tabamus. Hilisem lõppseis 5:0 tuli tabloole 63. minutil.

Kuna Regions’ Cup’il kehtis reegel, mis keelas turniiril osaleda profiliigades (Premium liiga, Esiliiga ja Esiliiga B) väljakul käinud mängijatel, laenasid Zapoosile mängijaid ka FC Maksatransport ning Saue JK.

FC Zapoosi koosseis UEFA Regions' Cupil: Karl Mihkel Pohga, Marken Malm, Markus Mikko, Robert Krikk, Jürgen Orumaa, Johan Pastarus, Mark Väljas, Oskar Pukk, Väle Võlma, Markus Somp, Christopher Wallace Kehinde, Hans Oskar Aaviksoo, Markus Arak, Ralf-Stiven Viru, Kevin Omelin, Rasmus Puusta, Rene Tõldsep, Ott Kangur.