20

07.2022

10:57

FCI Levadia jättis Maltal asjad lahtiseks

Konverentsiliiga teise eelringi avakohtumises pidi FCI Levadia võõrsil tunnistama Malta klubi Hiberniansi nappi 3:2 paremust.

Avapoolaeg kulges leitsakus Hiberniansi taktikepi all. Vastased alustasid väga aktiivselt, kui kaheksandaks minutiks oli meeskond juba korduvalt ohtlikelt positsioonidelt löögile pääsenud ning Levadia päästis enamjaolt vastaste ebatäpsus.

Kaua siiski viigiseis tablool ei püsinud, sest üsna pea jõudsid võõrustajad avaväravani. Hibernians pääses 17. minutil mitmel korral järjest tsenderdama ning lõpetuseks vajutas Ferdinando Apap nahkkera peaga võrku.

Mõned minutid enne pooltundi oli Levadial taas kuri karjas, kui väravaposti tabanud pall põrkas kaarega penaltipunkti juurde. Seal üksinduses olnud Hiberniansi ründaja jätkas palli peaga Jurgen Degabrielele, kes viis hea pealöögiga maltalased juba 2:0 ette. FCI Levadia jõudis avapoolajal ainult paaril korral löögile ning vastase väravale erilist ohtu ei kujutatud.

Teisele poolajale tuli Levadia vastu hoopis uue hooga. Võimalusi tekitati varasemast rohkem ning mitmel korral jõuti ka ohtlikult löögile. Võõrustajad näitasid samuti oma ohtlikkust, kuid Levadia väravasuul seisnud Karl-Andre Vallner hoidis asjad kontrolli all.

Mängu lõpuminutid kujunesid tormilisteks. Kõigepealt suunas Maximilliano Ugge 87. minutil nurgalöögist tulnud palli peaga Hiberniansi värava tagumisse nurka ning muutis vahe minimaalseks. Üheväravaline kaotusseis püsis tablool siiski ainult kolm minutit, kui 90. minutil konksutas Yunusa Muritala karistusalas Milan Mitrovici ning lõi seejärel Brent Lepistu rikošetist palli üle väravavahi.

Lõppsõna jäi siiski Levadiale, kui kolmandal lisaminutil pääses äärelt läbi Artur Pikk, kes viis palli värava ees olnud Robert Kirsini. Kirsi löök suudeti väravajoonelt päästa, kuid lõpuks virutas nahkkera võrku Ernest Agyiri. Põnevate lõpuminutite tulemusena võtsid võõrustajad napi võidu ning korduskohtumise eel on edasipääseja saatus küllaltki lahtine. Otsustav mäng peetakse neljapäeval, 28. juulil kell 20.00 A. Le Coq Arenal.

Kahe mängu kokkuvõttes rohkem väravaid löönud meeskond liigub edasi Konverentsiliiga kolmandasse eelvooru, kus vastu tuleb Riia Jalgpallikool.