27

04.2010

17:43

Flora alistas Tammeka 4:1 ja jõudis karikafinaali

Tallinna Flora alistas Eesti karikavõistluste poolfinaalis 4:1 Tartu Tammeka ning lunastas esimesena pääsme 11. mail toimuvasse finaali.

Tartlasi A. Le Coq Arenal võõrustanud Flora asus juhtima 15. minutil, kui Alo Dupikov realiseeris Gert Kamsi eeltöö. 17 minutit hiljem oli Martin Reimi hoolealustel kasutada penalti, kuid Siksten Kasimiri löök lendas posti. Lahtisele pallile sai esimesena jaole Oliver Konsa, tehes seisuks 2:0.

Vahetult enne poolajavilet kahandas Albert Prosa Tammeka kaotusseisu minimaalseks, kui kasutas ära Stanislav Pedõki eksimuse. Puhkepausilt naastes taastas aga Flora kaheväravalise edu. Valeri Minkeneni trahvilöögi suunas peaga väravasse Teet Allas. Kohtumise viimase tabamuse eest hoolitses Rauno Alliku 87. minutil, pannes punkti kiirrünnakule.

Karikakaitsja Flora finaalivastane selgub kolmapäeval Maarjamäe staadionil, kui kell 18.45 ristavad piigid Tallinna FC Levadia ning Kohtla-Järve FC Lootus.

2010. aasta karikavõistluste finaal toimub teisipäeval, 11. mail kell 18:45 Kadrioru staadionil. Karikavõitja pääseb UEFA Euroopa Liiga II eelringi, kuid kui karikavõitjaks tuleb valitsev meister, pääseb karikafinalist UEFA Euroopa Liiga I eelringi ning sel juhul tagab koha UEFA Euroopa Liiga II eelringis Meistriliigas 2. koha saavutanud JK Sillamäe Kalev.

Eesti 2009/2010. a. karikavõistluste 1/2-finaal:

27. aprillil kell 18:45 A. Le Coq Arenal (Asula 4c, Tallinn)
TALLINNA FC FLORA - TARTU JK TAMMEKA  4:1 (2:1)
Väravad: 15. Alo Dupikov, 33. Oliver Konsa, 47. Teet Allas, 86. Rauno Alliku - 45.+1. Albert Prosa
Hoiatused: 79. Valeri Minkenen - 31. Siim Valtna, 53. Albert Prosa, 87. Mait Toom
32. Siksten Kasimir lõi penalti posti

FC Flora: 1-Stanislav Pedõk, 19-Gert Kams, 20-Teet Allas, 4-Aleksei Jahhimovitš, 16-Markus Jürgenson, 14-Alo Dupikov, 5-Siksten Kasimir, 6-Valeri Minkenen, 13-Nikolai Mašitšev (67. 10-Sergei Mošnikov), 8-Oliver Konsa (78. 17-Zakaria Beglarišvili), 9-Rauno Alliku.
Varus: 12-Marko Meerits, 3-Mikk Reintam, 18-Meelis Peitre, 2-Andrei Veis, 10-Sergei Mošnikov, 15-Andre Frolov, 17-Zakaria Beglarišvili.

JK Tammeka: 16-Mait Toom, 88-Kaspar Kaldoja, 20-Kaarel Kiidron, 3-Siim Roops, 19-Siim Valtna, 7-Siim Tenno, 13-Reio Laabus, 11-Marko Sonn (81. 10-Tiit Tikenberg), 17-Mikk Laas (75. 9-Kaarel Torop), 32-Heiko Tamm, 99-Albert Prosa.
Varus: 1-Sebastian Tiszai, 6-Martin Haljak, 22-Kaarel Kallandi, 21-Mario Hansi, 9-Kaarel Torop, 10-Tiit Tikenberg, 8-Olari Perlin.

Mänguolud: +9, pilves sademeteta ilm; väljak rahuldavas seisukorras.
Pealtvaatajaid: 175
Peakohtunik Kristo Tohver
Abikohtunikud: Andrei Karhu, Silver Kõiv
Neljas kohtunik Ainar Kuusk

Eesti 2009/2010. a. karikavõistluste 1/2-finaal 28. aprillil

kell 18.45 Maarjamäe kunstmuru (Kose tee 4, Tallinn)
TALLINNA FC LEVADIA – KOHTLA-JÄRVE FC LOOTUS

Levadia abitreener Mati Pari: "Meistriliigas oleme FC Lootusega võõrsil kohtunud ja nad hakkasid väga südilt vastu. Peame finaali pääsemiseks kõvasti pingutama."

Mängija Maksim Paponov: "Eesmärk on kohtumine võita ja pääseda karikafinaali. Soovitud tulemuseni jõuame siis kui oma väravavõimalused ära kasutame."

Lootuse peatreener Aleksei Žhukov: "Mängida poolfinaalis on suur asi! Sellised mängud jäävad meelde pikaks ajaks. Poolfinaalist saab parem olla vaid finaal!

Kohtla-Järve pallur Vitali Vaštšenko: "Levadiaga mängida on alati huvitav, seda enam karikamängus, kus kõik alati annavad endast 100%. Sellised mängud annavad hindamatu kogemuse kõikidele mängijatele. Proovime mängida väärikalt ja näidata ilusat jalgpalli."

Peakohtunik: Jaan Roos
Abikohtunikud: Ülo Kikas, Martin Lember
4. kohtunik: Roomer Tarajev