01

08.2023

15:10

Flora alistus Gintrale ja kohtub poolfinaalis Saku Sportinguga

Pühapäeval, 30. juulil mängiti Leedus naiste Balti liiga põhiturniiri viimane voor, kus koduvõistkond Siauliai FK Gintra alistas Tallinna FC Flora tulemusega 3:2.

Kohtumise avavärav sündis alles avapoolaja lõpus, kui esimesel üleminutil pani vastase lati värisema Maarja Saulep. Latipõrkest kukkus pall Gintra mängijani, kelle õlast nahkkera väravasse kukkus.

Gintra viigistas kohtumise 60. minutil, kui Juliet Sunday liini taha täpse söödu sai ning karistusalas Flora kaitsjad üle mängis. Seitse minutit hiljem asusid leedulannad kohtumist 2:1 juhtima, kui täpne oli Juliet Bassey.

68. minutil tegi Flora naiskond kolmikvahetuse. Mängu sekkunud Liselle Paltsil kulus kümme minutit, et tabloole 2:2 viigivärav lüüa. Naiskonnad purjetasid viigi rütmis vaid järgmised kaheksa minutit, sest 85. minutil lõi nurgalöögijärgses olukorras mängu otsustava värava Gintra poolkaitsja Maria Galkina.

Täispikkuses mäng on järelvaadatav Futbolas TV veebilehel

3:2 võidu järel lõpetas Siauliai FK Gintra naiskond Balti liiga põhiturniiri täiseduga, Flora kogus viie mängu järel 12 punkti ning lõpetas tabelis teisel positsioonil. Järgmisena ootavad naiskondi ees poolfinaalid, kus Gintra kohtub SFK Rigaga (Läti) ning Tallinna FC Florat ootab ees Saku Sporting. Mängude võitjad pääsevad edasi finaali, teiseks jäänud naiskonnad peavad 3.–4. koha kohtumise.