05

02.2023

20:23

Flora alustas Balti liiga hooaega võidukalt

Reedel, 5. veebruaril peeti hooaja esimene kohtumine naiste Balti liigas, kui vastamisi läksid Tallinna FC Flora ja Saku Sporting. 5:3 võiduga avas oma punktiarve Flora.

Tasavägisel avapoolajal oli Floral hea võimalus mängu juhtima asuda 31. minutil, kui Mari Liis Lillemäe asus lööma penaltit, ent Sportingu väravat kaitsnud Katriin Saulusel õnnestus löök tõrjuda. Kaks minutit hiljem viis Lisette Tammik tallinlased siiski juhtima, ent poolajapausiks oli seis viigiline, kui Sportingu poolelt oli täpne Kairi Himanen.

59. mänguminutil asus Sporting mängu juhtima, kui jala sai valgeks Emma Treiberg. Seejärel leidis aga Flora hea hoo, kui viigiseisu taastas Siret Räämet ning Tammiku teine ja Getter Saare kaks tabamust viisid naiskonna kolmeväravalisse eduseisu. Mängu viimasel minutil oli Sportingu poolelt täpne Ruth Hansar, ent peagi kõlanud lõpuvile tähistas valitseva Eesti meistri paremust.

Naiste Balti liiga avavoorus on pidada veel kaks kohtumist: 12. veebruaril kell 12.00 kohtuvad Leedu naiskonnad FK Gintra ja MFA Žalgiris ning kell 16.00 lähevad vastamisi Läti esindajad SFK Riga ja FS Metta. Flora mängib oma järgmise kohtumise 25. veebruaril, kui võõrsil kohtutakse FS Mettaga, Sportingu järgmine vastasseis toimub 18. märtsil SFK Rigaga.