10

07.2024

21:22

Flora alustas eurohooaega suure kaotusega

Valitsev Eesti meister Tallinna FC Flora jäi Meistrite liiga esimese eelringi avakohtumises 0:5 tulemusega alla Sloveenia meister NK Celjele.

Kell 19.00 A. Le Coq Arenal alanud kohtumises kuulus esimene poolaeg täielikult külalisvõistkonnale. Ohtralt võimalusi loonud Celje läks kohtumist juhtima seitsmendal minutil, kui Aljoša Matko suunas mõnelt meetrilt võrku vasakult äärelt karistusalasse saadetud tsenderduse. Sloveenide eduseis suurenes kolm minutit hiljem, kui Damjan Vukliševič sai nurgalöögi järel lüüa mänguvahendi segamatult mõnelt meetrilt väravasse. 20. minutil said külalised penalti, kui Andreas Vaher tegi Flora karistusalas vea Luka Menalo vastu. Palli taha astunud Matko tabas aga latti ning Flora kaotusseis püsis kaheväravalisena. Kaks minutit hiljem oli lähedal Flora omavärav, kui Menalo sööt võttis rikošeti Vaheri põlvest, kuid Evert Grünvald suutis kiire reaktsioonitõrjega hoida palli väravast eemal. Celje võimalused jätkusid 28. minutil, kui Leedu ründaja Armandas Kučys ei saanud värava eest palli raamide vahele. Flora parim võimalus esimesel poolajal oli 38. minutil, kui Markus Soomets lõi kaugelt Celje värava suunas peale, kuid tema madal löök läks napilt posti kõrvalt mööda. Kolmveerandtunni lõpus tekkisid ohtlikud momendid taas Celjel. Kui 41. minutil suutis Grünvald Tamar Svetlini lähilöögi tõrjuda ning kaks minutit hiljem lajatas Kučys palli üle värava, siis poolajapausi eel lõi Celje kolmanda värava. Kristo Hussar klaaris paremalt äärelt tulnud tsenderduse Mark Zabukovniku jalale, kes vajutas esimesel üleminutil palli karistusala joonelt latipõrkest Flora väravasse.

Teine poolaeg jätkus sarnaselt esimesele Celje kontrolli all. 57. minutil oli Sloveenia meeskonna ründajal Kučysel järjekordne võimalus lüüa sloveenide mängu neljas värav, kuid leedulane saatis penaltipunkti juurest palli väravast mööda. Kaks minutit hiljem said külalised palli raamidesse, kuid Grünvald tõrjus Matko madala ürituse. 62. minutil oli Kučysel taas võimalus avada kohtumise isiklik väravaarve, kuid Grünvaldiga silmitsi jõudes jäi ka seekord peale Flora väravavaht, kes tõrjus palli nurgalöögiks. Grünvald pidi uuesti tõrjetööd tegema 65. minutil, hoides väravast eemal Matko madala löögi. 71. minutil läks Celje kohtumist nelja väravaga juhtima, kui vaid paarkümmend sekundit varem mängu sekkunud Rolando Aarons mängis paremal äärel üle Robert Veeringu ning saatis seejärel palli Grünvaldi jalgade vahelt Flora väravasse. Kuigi mängu lõpp möödus rahulikumas tempos, siis 90. minutil lõi Celje veel ühe värava, kui tabamuse sai kirja ka Svetlin. Vladislav Kreida pani jala ette paremalt äärelt tulnud madalale tsenderdusele, kuid sealt põrkas pall ette Celje poolkaitsjale, kes lükkas selle mängus viiendat korda Flora võrku.

Tallinna FC Flora peatreener Norbert Hurt 0:5 kaotuse järel: „Lagunesime liiga kiiresti. Kui pressinguse läksime, lasime liiga kergelt enda pealt maha pöörata. See oli ka natuke reaalsuskontroll, et mis kvaliteedi vastu meiega mängiti. See lõi killu ka enesekindlusesse, liiga kaua läks aega, et sellega (vastaste kvaliteediga – toim.) kohaneda.”

Tallinna FC Flora keskkaitsja Erko Jonne Tõugjas Celje kahe kiire värava kohta: „Tundusid väga lihtsad väravad. Sa teed kümne minutiga kohe 2:0 taha jäädes enda elu väga–väga raskeks. Sa ootad terve aja neid mänge ja tuled siia ning lased kümne minutiga kaks. Lihtsad asjad, mille pealt see tuli, midagi muud ei olegi.”

Meeskondade korduskohtumine Sloveenias mängitakse teisipäeval, 16. juulil algusega kell 20.00. Kohtumise otsepilti vahendab Soccernet TV.

Pildil Tallinna FC Flora kapten Rauno Alliku Celje mängijate vahel. Foto: Katariina Peetson/jalgpall.ee