12

07.2023

12:04

Flora alustas Meistrite liiga eelringi avakohtumist minimaalse kaotusega

Tallinna FC Flora alustas Meistrite liiga esimese eelringi avakohtumist kaotusega, kui võõrsil tunnistati Poola meistri Czestochowa Rakowi 1:0 paremust. Korduskohtumine peetakse nädala pärast.

Mängu asus juba avaminutitest domineerima Poola meister, ent Flora tegutses kaitses kindlalt ning näitas head südikust. Otsustav tegutsemine kaitsefaasis ei lubanud Rakówil liialt häid momente luua ning avapoolaja parim võimalus kuuluski hoopis Florale: 38. minutil jõudis rünnaku tulemusena löögile Martin Miller ning kuigi vastase puurilukk tõrjus, jäi pall teele Sten Reinkortile, kes seda võrku siiski toimetada ei suutnud. Vaheajapausile siirduti väravateta viigiseisus.

Teiseks poolajaks tõi Raków vahetustega rünnakule jõudu juurde ning 54. minutil kandis see ka vilja: John Yeboah' kauglöögile järgnenud olukorras saatis palli värava poole teele Vladislav Kotšergin ning Markkus Seppiku rikošetist maandus pall ka võrgus. Juhtvärav küll kasvatas vastase enesekindlust ning mängu jäädi domineerima kogu kolmveerandtunniks, ent rohkem väravaid kohtumises ei sündinud ning peakohtuniku lõpuvile tähistas Rakówile 1:0 võitu.

Meistrite liiga esimese eelringi korduskohtumine peetakse teisipäeval, 18. juulil A. Le Coq Arenal. Mängu avavile kõlab kell 20.00 ning sellest vahendab telepilti ETV2. Meistrite liiga teise eelringi pääseb kahe mängu kokkuvõttes edukam meeskond, kaotaja jätkab võistlemist Konverentsiliiga kolmandas eelringis.