11

08.2021

08:07

Flora jäi Küprose klubile alla penaltiseerias

Tallinna FC Flora võõrustas Euroopa liiga kvalifikatsiooniturniiril Omonoiat (Küpros), kui penaltiseerias lõpplahenduse saanud heitlus lõppes õnnelikult külaliste jaoks.

Avavaatuse 0:1 kaotanud Flora kaotas korduskohtumise avapoolaja samuti 0:1, kui külaliste värav tuli Flora eksimusest. 43. minutil lõi pärast segadust Flora värava ees palli väravasse 20-aastane Andronikos Kakoulis.

Flora viigistas teise poolaja alguses, kui täpne oli Rauno Sappinen. Michael Lilanderi tsenderdus jõudis värava ette Flora ründajani, kes suutis pärast duelli palli väravasse lüüa.

Sappineni tabamus viis mängu lisaajale, kui ta näitas oma individuaalset meisterlikkust 88. minutil, mil tal õnnestus üle mängida kaks vastast ja seejärel lõi pall üsna terava nurga alt värava suunas. Esialgsest kordusest tundus, et pall võttis kaitsjast väikese rikošeti, mis tegi palli tõrjumise väravavahi jaoks keerulisemaks ning lõpuks läkski pall väravasse Fabiano kätest.

Penaltite löömist alustasid pärast mündiviske võitmist külalised ning kolme vooru järel oli seis 3:3 viigis, sest Flora poolt olid täpsed Henrik Ojamaa, Sergei Zenjov ja Michael Lilander. Omonoia kolmas lööja lõi samuti palli väravasse, kuid Marco Lukka löök lendas üle värava. Omonoia eksis viimases voorus ning seejärel suutis Rauno Alliku seeria viigistada. Omonoia järgmine lööja oli täpne, kuid kahjuks suutis Fabiano tõrjuda Sten Reinkorti penalti, mis tähendas võitu Küprose klubi jaoks.

Vaata väravaid ERRi spordiportaalist, penaltiseeria leiab SIIT.

Omonoia kohtub Euroopa liiga otsustavas play-off mängus belglaste Royal Antwerpeniga. Paari võitja mängib Euroopa liiga alagrupiturniiril ning kaotaja Konverentsiliiga alagrupiturniiri. Flora kohtub UEFA Konverentsiliiga otsustavates kvalifikatsiooniturniiri kohtumistes Teuta (Albaania) – Shamrock Rovers (IRL) võitjaga. Avavaatus lõppes Iirimaa meeskonna 1:0 võiduga, korduskohtumine toimub neljapäeval.