15

08.2024

21:21

Flora kaotas Islandi meistrile ning langes Konverentsiliigas konkurentsist

Tallinna FC Flora selle hooaja euroteekond lõppes täna õhtul A. Le Coq Arenal, kui Eesti meister tunnistas UEFA Konverentsiliiga kolmanda eelringi korduskohtumises Islandi meistri Reykjaviki Vikinguri 1:2 paremust.

Korduskohtumise eel oli seis lahtine ning mõlemal meeskonnal soodsad võimalused edasipääsuks, sest avakohtumine Islandil lõppes 1:1 viigiga.

Esimene poolaeg

Vikingur sai avaminutitel kaks nurgalööki, neist teise järel sahistasid nad kuuendal minutil Flora väravavõrku, kui vabaks jäänud Aron Thrandarson avas paarilt meetrilt peaga mänguskoori. Väravalööja mäng tundus seejärel läbi olevat, sest nurgalöögi olukorras käis Mark Anders Lepiku jalg tema pea pihta ning Vikinguri ründaja viidi kanderaamil riietusruumi, kuid mõni minut hiljem naasis Thrandarson väljakule.

Pärast rahulikumat perioodi tekkisid ohtlikud momendid ka Floral. Neist esimene oli 21. minutil, kui Sergei Zenjov ja Kristo Hussar mängisid omavahel paremal äärel seinasöödu, misjärel sai viimane karistusalasse murda ning leida madala sööduga Konstantin Vassiljevi, kelle löök aga ebaõnnestus ning takerdus Vikinguri kaitsjatesse.

Viis minutit hiljem oli pall ka Vikinguri väravas, kui Zenjov võitis mänguvahendi Oliver Ekrothilt, kes üritas seda jätta väravavaht Ingvar Jonssonile. Seejärel pääses löögile Vassiljev, kelle madala ürituse Jonsson tõrjus, kuid jätkuolukorras oli kiireim Zenjov, kes lõi lahtise palli kukkumise pealt väravasse. Paraku fikseerisid videokohtunikud pika läbivaatuse järel Flora ääreründajale suluseisu, mistõttu Vikinguri eduseis püsis.

36. minutil läksid islandlased kohtumist kahe väravaga juhtima. Andreas Vaher üritas palli üle otsajoone katta, kuid Valdimir Ingimundarson lipsas Flora keskkaitsjast mööda ning murdis palliga kasti. Ta leidis seejärel sööduga markeerimata Nikolaj Hanseni, kes pidi palli sisuliselt tühja võrku lükkama, kahekordistades Vikinguri eduseisu.

Teine poolaeg

Teise poolaja esimene ohtlik moment tekkis Vikinguril, kui Ari Sigurpalsson vedas 51. minutil mööda vasakut äärt islandlaste rünnakut ning karistusalas kombineerimise järel sai Sigurpalsson ise löögile, kuid Flora mehed blokeerisid ürituse nurgalöögiks.

Seejärel algas Flora surve. Minut hiljem vähendas valitsev Eesti meister kaotusseisu minimaalseks, kui taas paremat äärt kasutades tulid Zenjov ja Hussar Vikinguri värava suunas. Viimane leidis ristsööduga vasakult poolt karistusala tagant Markus Soometsa, kelle ühepuutelöök maandus Vikinguri värava allnurgas.

56. minutil oli Flora sentimeetrite kaugusel viigiväravast, kui Soomets tsenderdas karistusala vasaku nurga tagant ning kastis oli Vassiljev, kes suunas palli peaga posti. Seejärel tegi Vikingur vahetuse, mille järel mängupilt võrdsustus. 65. minutil sai Sigurpalsson taas jalga proovida, kuid ta keerutas karistusala tagant palli üle värava. Kolm minutit hiljem teenis Flora nurgalöögi, mille järel sai Hussar karistusala tagant löögile, aga ta vajutas palli napilt üle värava. 75. minutil pääses karistusala paremast nurgast löögile Vikinguri keskkaitsja Gunnar Vatnhamar, kuid ka tema saatis löögi üle värava.

85. minutil tuli taas Flora mööda paremat äärt karistusalasse, kuid Hussari otsajoone lähedalt antud söödul olid Vikinguri mehed vahel. Kaks minutit hiljem tekkis islandlaste mängu viimane võimalus, kui Viktor Andrason sai kaugelt löögile, aga Evert Grünvald püüdis tema ürituse.

Flora avaldas lõpuminutitel Vikingurile kerget survet, aga selle perioodi parimaks võimaluseks jäi Rauno Sappineni teise üleminuti löök kuuelt meetrilt, mille Islandi meeskonna kaitsjad blokeerisid.

See jäi ka mängu viimaseks märgiliseks sündmuseks, mistõttu Flora langes 1:2 kaotuse järel Konverentsiliigas konkurentsist. Vikingur pääses kahe mängu kokkuvõttes tulemusega 3:2 Konverentsiliiga sõelmängudele, kus nad kohtuvad valitseva Andorra meistri UE Santa Colomaga.

Pildil Tallinna FC Flora ääreründaja Danil Kuraksin Reykjaviki Vikinguri mängijate vahel. Foto: Katariina Peetson/jalgpall.ee