21

05.2011

19:53

Flora kasvatas Levadia ja Kalju ees edumaad

FC Flora kasvatas Meistriliigas lähimate jälitajate ees edumaad, kui sundis marulist kaitselahingut pidanud Paide Linnameeskonna alistuma 1:2.

Voorus, kus teisel kohal asuv Levadia viigistas 1:1 Narva Transiga ja Nõmme Kalju sama tulemusega Kuressaarega, vormistas Flora napi võidu 88. minutil Sergei Mošnikov. 15 meetrilt vabalt löögile pääsenud poolkaitsja tulistas palli Martin Kaalma valvatud värava alanurka.

“Raske mäng oli. Esimene poolaeg ei saanud mängu käima, kuid teisel poolajal tuli paremini välja,” ütles Mošnikov. “Terve Paide istus kaitses ning seega oli raske väravavõimalusi tekitada.”

Kaks nädalat tagasi võõrsil Nõmme Kalju nullil hoidnud ja punkti teeninud Paide läks ka Flora vastu kaitsva taktikaga, ent jäi 17. minutil Rauno Alliku tabamusest kaotusseisu. Hooaja esimese tabamuse sai ründaja kirja nurgalöögijärgsest olukorrast peaga.

Paide ei visanud siiski püssi põõsasse ja karistas Florat karistuslöögist 41. minutil, kui täpne oli Timo Lomp. Külaliste seis muutus märksa raskemaks 76. minutil, kui teise kollase kaardi tõttu eemaldati kaitsja Carl Tubarik. Lõpus suudetigi arvuline ülekaal ära kasutada.

Ka Flora peatreener Martin Reimi sõnul tuli võit raskelt. “Hea, et võistkond üritas lõpuni ja ei kaotanud usku,” ütles Reim. “Tegime ise olukorra raskeks, kui ei realiseerinud momente, mis tekkisid. Paide on hea võitluslik ja kaitsev võistkond. Meil on hea meel, et suutsime neid võita.”

Paide langes nüüd taas kaheksandaks, kuna FC Viljandi alistas kodus 3:1 Lasnamäe FC Ajaxi. “Mängisime tegelikult hästi, aga sellegi poolest oli raske mäng,” ütles väravavaht Martin Kaalma. “Mängu käigu otsustas tegelikult ainult üks mees ja see ei olnud kummagi võistkonna mängija.”

Paide võõrustab järgmisel laupäeval kell 19.30 Narva JK Transi, Flora sõidab külla Ajaxile.

21. mail kell 19:30  A. Le Coq Arena (Asula 4c, Tallinn)
TALLINNA FC FLORA - PAIDE LINNAMEESKOND  2:1 (1:1)