30

07.2024

22:24

Flora kindlustas koha Konverentsiliiga kolmandas eelringis

Tallinna FC Flora võitis täna A. Le Coq Arenal peetud UEFA Konverentsiliiga teise eelringi korduskohtumises San Marino klubi AC Virtus tulemusega 5:2 ning pääses järgmisesse eelringi.

Esimesel poolajal initsitatiivi omanud Flora läks kohtumist varakult juhtima, kui Virtuse väravavaht Alex Passaniti kukutas karistusalas Tony Varjundi. Flora kasuks antud penalti realiseeris neljandal minutil Mark Anders Lepik, kes lõi palli kindlalt paremasse allnurka, saates Passaniti teisele poole. Virtusel tekkisid esimesel kolmveerandtunnil üksikud võimalused, neist ohtlikuim oli 28. minuti olukord, kus Nicolo Vallocchia madal löök tagumise posti suunas nõudis Evert Grünvaldilt tõrjet. 30. minutil oli lähedal Flora teine värav, kui Sergei Zenjovi tsenderdus maandus Lepiku pea kohal, kes tabas viiekasti joonelt latti. Kolm minutit hiljem oli Danil Kuraksinil suurepärane šanss suurendada florakate eduseisu, kui Kristo Hussari paremalt äärelt värava ette antud söödu puhul jäi ääreründaja tagumises postis täiesti vabaks. Kuigi Virtuse väravavaht Passaniti oli olukorrast väljas, ei suutnud Kuraksin palli tühja väravasse suunata, vaid mänguvahend maandus Virtuse väravavahi süles.

Poolaega eduseisus alustanud Flora jäi 48. minutil vähemusse, sest Marco Lukka sai keskjoone lähistel tehtud vea eest teise kollase kaardi, kui tabas käega vastasmängija näopiirkonda. Enamuses mänginud Virtus hakkas võrreldes esimese poolajaga rohkem palli valdama, mille tulemusena jõudis San Marino meisterklubi ka viigini. Markus Soomets kaotas 68. minutil oma väljakupoolel palli, mille tulemusena tekkinud vasturünnaku lahendas Simone Benincasa. Vähemuses mänginud Flora sai 77. minutil penalti, kui Vladislav Kreida tsenderdus paremalt äärelt tabas Virtuse karistusalas Manuel Battistini kätt. Palli taha asunud Rauno Sappinen ei eksinud ning lõi 11 meetri karistuslöögi täpselt vasakusse nurka, saades kirja esimese värava pärast pikka vigastuspausi. Lõpuminutid pakkusid aga veel draamat, kui Kreida kaotas 88. minutil Flora karistusala ees palli, mille tulemusena viigistas Virtus taas mänguseisu. Marseljan Mema madal tabamus tagumise posti kõrvale viis edasipääseja selgitamise lisaajale. Kuigi Sappinenil avanes esimesel üleminutil võimalus ka normaalajal mängu saatus otsustada, tegi Passaniti tema löögi vastu otsustava tõrje.

Lisaaja esimene poolaeg jätkus sündmusterohkelt. Vähemuses Flora läks 92. minutil juhtima, kui Sappineni sööt karistusala paremalt äärelt värava ette leidis tagapostist Rauno Alliku, kes lükkas palli paarilt meetrilt väravasse. Viis minutit hiljem juhtis Flora kahe väravaga, kui värava sepistas sama tandem: taas oli Alliku see, kes realiseeris Sappineni söödu. Virtus oli lähedal, et kaheväravalisest kaotusseisust end korra veel mängu tagasi vinnata, kui Sami Abouzziane madal tsenderdus tabas mõnelt meetrilt Robert Veeringu kätt ja selle tulemusena sai San Marino meister penalti. Mario Barone ei suutnud aga Flora väravat kaitsnud Grünvaldi üle mängida, kes tõrjus madala ja pehme löögi ning hoidis Florat kahe väravaga eduseisus.

Lisaaja teine poolaeg möödus rahulikumas taktis ning kõige märgilisem sündmus juhtus viimasel minutil, kui Kreida lõi Flora kohtumise viienda ja viimase värava. Kolmanda väravasöödu enda nimele saanud Sappinen leidis vasaku küljejoone äärest Flora keskväljamehe, kes mängis karistusala joonelt puutega vastasest mööda ning seejärel saatis palli Passanitile püüdmatult Virtuse võrku.

Flora pääses lisaaja järel saadud 5:2 võiduga Konverentsiliiga kolmandasse eelringi, kus valitsev Eesti meister läheb vastamisi kas Islandi meistri Reykjaviki Vikinguri või Albaania meistri Rrogozhine Egnatiaga. Selle paari avakohtumise võitsid 1:0 albaanlased. Flora kolmanda eelringi vastane selgub neljapäeva õhtul.

Tallinna FC Flora pääses Konverentsiliiga kolmandasse eelringi. Foto: Kenn Rull/Tallinna FC Flora