28

07.2024

18:22

Flora lõi mitmekordsele Balti liiga meistrile neli vastuseta väravat

Tallinna FC Flora naiskond pidas täna, 28. juulil viimase kohtumise Balti liiga põhihooajal, kui vastamisi mindi Šiauliai Gintraga. Eesti meister alistas Leedu meistri seisuga 4:0.

Flora naiskonnal ei tulnud viimastel aastatel Balti liigat valitsenud Gintra vastu eduseisu jõudmist kaua oodata, sest esimese väravani jõuti juba 2. mänguminutil. Rünnaku algatas Kelly Roseni vastase kaitseliini läbistanud sööt, mis näis esmapilgul Gintra väravavahi kontrolli all olevat, ent ebakõlast võistkonnakaaslasega jäi pall kastis lahtiseks ning Getter Saar toimetas selle kindlalt võrku. Juba neli minut hiljem oli eduseis kaheväravaline, sest Saar leidis pika söödu järel karistusalast Kristina Teerni, kes tõstis palli efektselt üle Gintra puuriluku.

2:0 eduseis Flora survet ei pidurdanud ning avapoolajal jõuti ka kolmanda väravani. 19. minuti tabamuse algatas Gintra söödueksimus oma värava eest mängu ülesehitamisel, mille tulemusena sai Eline Ruth Häberli palli Flora valdusesse ja leidis sööduga Lisette Tammiku, kes saatis palli kauglöögist täpselt ristnurka. Vaheajapausile mindi niisiis Flora 3:0 eduseisus.

Kuigi nii ava- kui teisel poolajal olid mõned lubavad olukorrad ka Gintral, jäi neil kas puudu löögitäpsusest või tegutses Flora väravasuud kaitsnud Victoria Vihman oma ülesannete kõrgusel. Eesti valitsev meister vormistas mängu lõppseisu 74. minutil, kui Teern saatis madala löögiga palli võrku karistuslöögist, mille ta ise mõni hetk varem teenis.

Neljaväravalise võiduga kindlustas Flora koha Balti liiga teisel real. Kuigi SFK Rigaga ollakse võrdsetel punktidel, on Läti naiskond esikohal tänu omavahelises mängus saadud võidule.

Balti liiga põhihooaja viimane mäng toimub reedel, 2. augustil, kui Saku Sporting võõrustab Vilniuse Žalgirist. Jalgpalliliit teatab poolfinaalide ja kohamängude toimumisajad esimesel võimalusel.

Flora jaoks oli tegu läbi aegade esimese võiduga Gintra üle. Foto: Kenn Rull/FC Flora