09

06.2022

19:36

Flora naiskond alistas Balti liigas Läti klubi

Tallinna FC Flora naiskond pidas Balti liigas oma teise kohtumise, kui koduväljakul teeniti tänu Mari Liis Lillemäe teise poolaja kübaratrikile 3:1 võit SFK Riia üle.

Lilleküla harjutusväljakul peetud kohtumise avapoolaeg lõppes väravateta viigiga. Kohtumist domineerinud Flora suutis küll korra võrku sahistada, kuid Getter Saarel fikseeriti tolles olukorras suluseis. Esimese poolaja üleminutitel tabas Saare pealöök ka latti.

Teise poolaja alguses realiseeris Flora kiire vasturünnaku, kui Jaanika Volkovi sööt leidis värava alt Mari Liis Lillemäe, kes palli viiekastist võrku surus. Teise tabamuse puhul mängis Flora kiirelt lahti karistuslöögi ning Lisette Tammiku tsenderdus leidis tagumisest postist Lillemäe, kes õhust siseküljega palli väravasse suunas. Lillemäe kolmas tabamus sündis 82. minutil, kui tagumisest postist õnnestus pall üle väravavahi tõsta.

Riia naiskond jõudis oma auväravani 88. minutil, kui Flora kaitsjate valearvestuse järel pääses väravavahiga silmitsi Diāna Suvītra, kelle löök Victoria Vihmani kätest võrku jõudis.

Flora jaoks jätkub Balti liiga augustis, kui vastasteks on Leedu klubid FK Gintra ja MFA Žalgiris. Saku Sporting alustab oma Balti liiga kohtumisi 16. juulil, kui võõrsil kohtutakse SFK Riiaga.

Naiste Balti liiga tabeliseisu ja mängutulemustega saab tutvuda Eesti Jalgpalli Liidu kodulehel.