14

06.2023

22:26

Flora naiskond alistas Põlva Lootose ja jätkab Meistriliigas täiseduga

Täna, 14. juuni õhtul peetud naiste Meistriliiga kohtumises võttis tabeliliider Tallinna FC Flora kindla 9:0 võidu Põlva FC Lootose üle.

TNTK jalgpalliväljakul mängitud kohtumises haaras Flora naiskond kontrolli juba mängu esimestel minutitel. Värav ei lasknud end kaua oodata ning Jessika Uleksin sahistas võrku 4. minutil, kui nurgalöögi järgselt jõudis Kristina Teerni tsenderdatud pall temani. Kui Teern andis esimese värava puhul resultatiivse söödu, siis Flora kaks järgmist tabamust kirjutas ründaja juba enda nimele. Ühe neist realiseeris Teern 11 meetri karistuslöögist, kui palli kindlalt vasakusse nurka saatis.

34. minutil jõudis Lisette Tammiku karistuslöök värava alla, kus Getter Saar Lootose mängijate vahelt löögile pääses ning ühe puutega palli võrku saatis. Neli minutit hiljem suurendas Tammik Flora eduseisu Lootose ees viieväravaliseks.

Teisel poolajal jätkas Flora naiskond Lootose survestamist ning pealinlased hoidsid palli kindlameelselt Põlva väljaku poolel. Kõrge pressing tõi tulemusi ja Mari Liis Lillemäe skooris kahel korral järjest – 57. ja 62 minutil. Kübaratriki ja Flora kaheksanda värava vormistas Teern 76. minutil. Sel hooajal Meistriliigas 10 väravat löönud ründaja tõusis väravaküttide edetabelis Katriin Sauluse järel teisele kohale.

Kohtumise lõppvärava realiseeris 77. minutil Jaanika Volkov ning 90 minuti järel oli Flora löönud Lootose võrku üheksa vastuseta väravat. Võidu järel jätkab Tallinna FC Flora kindla tabeliliidrina, kes on kaheksa mängu järel kogunud 24 punkti. Põlva FC Lootos paikneb nelja silmaga seitsmendal kohal.

Naiste Meistriliiga järgmine kohtumine peetakse 17. juunil, kui omavahel kohtuvad Tartu JK Tammeka ja Tallinna FC Flora.