01

04.2012

08:13

Flora naiskond näitas Põlvale oma sisu

Naiste Meistriliiga avapäeval sai üks tiitlipretendent FC Flora Põlvas ootamatult suureskoorilise 6:0 võidu kohaliku Lootose üle. Kübaratrikiga sai hakkama Miina Kallas.

Põlva Lootose presidendi Indrek Käo ootused enne mängu olid kõrged - eelkõige lootis ta võrdset ja võitluslikku mängu, sest Lootose naised on tema sõnul teinud läbi kõva arengu. Et viimastel aastatel on Lootose avavooru vastaseks sattunud Pärnu JK, on Põlva klubi peatreener Kaido-Meinhard Kukli naljatades öelnud, et nende avavooru vastane tuleb Eesti meistriks – kas see ka seekord nii läheb, näitab hooaeg.

Flora alustas mängu survega, aga ka Lootos osutas visa vastupanu – 9. minutil jõudis ohtliku pealelöögini Põlva ründaja Ave Pajo, kuid tema sooritus läks napilt mööda.

Tallinlased asusid juhtima 20. minutil Miina Kallase tabamusest. Avavärav muutis Lootose mängu rabedaks, söödud olid ebatäpsed ja tehtud kiirustades. Kuigi 25. minutil pani Signy Aarna floralaste väravavahi proovile, siis 33. minutil suurendas hoopis endine põlvakas Liis Emajõe Flora eduseisu.

Aarna jõudis 4 minutit hiljem taas pealelöögini, aga Flora puurilukk Getter Laar suutis selle taas tõrjuda. Floralased olid hoos ja 43. minutil viis Kallas tallinlased juba 3:0 ette.

Et Lootose pallurid olid löödud, paistis välja ka teisel poolajal, kui vaid 3 minutit pärast uue kolmveerandtunni vilet Liis Saharov floralased juba 4:0 ette viis. Lootose jõud rauges ja kaotusseisust tekkinud nördimus tegi oma töö, floralased said aga löödud väravatest indu juurde ja 63. minutil suurendas Hannaliis Jaadla eduseisus 5:0 peale.

Ka Lootose juhendaja Kaido-Meinhard Kukli vahetused ei aidanud mängu pööret tuua ning i-le pani täpi Miina Kallas, kes 79. minutil sooritas kübaratriki ja ühtlasi vormistas lõppseisuks 6:0.

FC Flora peatreeneri Allan Soometsa sõnul olid mõned väravad pooljuhuslikud ja järgmisteks mängudeks sooviks ta, et tema kasvandikud parandaksid söödukindlust ja –kiirust, aga üldiselt jäi ta mänguga rahule. “Saime mängu käima ja suutsime ka väljakuga harjuda. Kuid Lootos vääris täna samuti väravat - eksisime ka ise esimesel poolaja ja pakkusime neile võimaluse,” lausus Flora juhendaja.

Põlva Lootose ründaja Signy Aarna tõi nii suureskoorilise kaotuse põhjusteks kaitse nõrkuse. “Ei mindud esimese palli peale, võitluslikkusest jäi puudu. Mängijad ei suutnud teisel poolajal ära unustada seda, et juba 3 väravat on löödud. Enda esitusega ei ole ka päriselt rahul. Järgmiseks mänguks on meil vaja saada kaitse ja söödud kindlamaks,” selgitas Aarna.

Koondisemängust tingitud pausi järel toimub naiste Meistriliiga 2. voor 14. aprillil, kui Põlva sõidab külla noortekoondisele, Flora aga on mänguvaba.

Naiste Meistriliiga I voor 31. märtsil:

Põlva FC Lootos - Tallinna FC Flora  0:6 (0:3)
Väravad: 20., 43., 79. Miina Kallas, 33. Liis Emajõe, 48. Liis Saharov, 63. Hannaliis Jaadla
Hoiatus: 66. Grete Kolbakov

JK Tallinna Kalev - Tallinna FC Levadia  1:7 (0:2)
Väravad: 89. Pirjo Peterson - 10., 61., 84., 87. Margarita Žernosekova, 22. Aljona Malets, 54. Ljubov Maksimova, 57. Aljona Sasova
Hoiatused: 67. Anne-Catherine Paulus - 83. Vlada Kubassova

Noortekoondis - Tartu JK Tammeka  1:2 (0:0)
Väravad: 57. Kätlin Jürgenson - 65., 69. Kristina Bannikova