15

04.2019

19:43

Flora päästis lisaminutitel võidu Saku vastu

Naiste Meistriliiga 2. voor pakkus nädalavahetusel põnevaid kohtumisi, kui muuhulgas suutis valitsev meister FC Flora alistada liiga debütandi Saku Sportingu alles lisaminutite väravast.

Saku kunstmuruväljakul peetud kohtumises avas skoori kodunaiskond, kui 22. minutil jõudis karistuslöögist tulnud pallini esimesena Grete Daut ja saatis selle kindlalt võrku. Sportingu eduseisus mindi ka vaheajapausile ning mänguseis püsis muutumatuna kuni 70. minutini. Viiginumbrid tõi tabloole Kethy Õunpuu tabamus. Flora jaoks päästis 2:1 võidu Liis Lepiku (pildil) värav, mis sündis kohtumise esimesel lisaminutil.

Sepa jalgpallikeskuse kunstmuruväljakul peetud Tartu derbis sai võidu kirja JK Tammeka naiskond, kui 1:0 alistati SK 10 Premium. Kohtumise 32. minutil jäi SK 10 arvulisse vähemusse, kui punase kaardi teenis Anastasija Fjodorova ning kohtumine lõpetati lausa üheksakesi, sest 82. minutil sai teise kollase kaardi Mariliis Limbak. Tammeka värava autoriks oli 74. minutil Kreete Õun.

Pärnu JK ei jätnud kohtumises JK Tuleviku ja Suure-Jaani Unitedi ühendnaiskonna vastu midagi juhuse hooleks, kui vastased alistati võõrsil seisuga 9:0. Mängu resultatiivseim oli nelja väravaga Evelyn Šilina, kaks tabamust lisas Olesia Parkhomovich ja korra olid täpsed Ketlin Saar, Ljubov Maksimova ja Ulrika Tülp.

Tabelisse sai võidupunktid kirja ka Tallinna Kalev, teenides 2:0 võidu Põlva Lootose üle. Skoori avas 16. minutil Emma Treiberg ja neli minutit enne normaalaja lõppu vormistas lõppseisu Žanna Smirnova.

Liigatabelis jätkavad täisedu ehk kuue punktiga hetkel Pärnu, FC Flora ja Tallinna Kalev. Neile järgnevad nelja punktiga Tartu Tammeka ja ühe punktiga JK Tulevik ja Suure-Jaani Unitedi ÜN. Punktiarve on hetkel avamata Saku Sportingul, Põlva Lootosel ja SK 10 Premiumil.