13

08.2011

17:59

Flora pakkus Kalevi vastu liidriväärilise esituse

FC Flora korraldas A. Le Coq Arenal JK Sillamäe Kalevi vastu jõudemonstratsiooni, võites kindlalt 4:0.

Kompiva alguse järel vajutas Flora pedaali põhja, kasutades järjest ära kõrgel püsinud Kalevi kaitseliini eksimusi. Värava said kirja Sergei Mošnikov, Hannes Anier, Henri Anier ja Zakaria Beglarišvili.

“Kodus 4:0 Sillamäed võites ei tohiks nuriseda. Ega tegelikult ei ole ka põhjust,” peegeldus Martin Reimi ilmest rahulolu. “Poisid mängisid isuga ja kasutasid ära, kuidas vastane meie vastu mängis. Kui midagi kritiseerida, siis vaid seda, et mitmed võimalused luhtusid, kust oleks skoori veelgi kasvatada võinud. Samas ka neljast väravast piisas.”

Suve keskel viis-kuus uut mängijat toonud ja samapaljudest loobunud Kalev alustas kõrge kaitseliiniga ja suutis esimese kümnekonna minuti jooksul Flora surve alla panna. Üheks parimaks võimaluseks jäi Evaldas Užkuraitise postitabamus, ent õige varsti said võõrustajad hoo üles ega lasknud jalga gaasipedaalilt lahti.

11. minutil võitis Flora paremal äärel palli, Nikolai Mašitšev andis selle läbijooksule sööstnud Mošnikovile, kellel Michael Patrick Kaltenhauseri ülemängimisega muret ei olnud. Võrdlemisi sarnase stsenaariumi järgi sündis ka teine värav 19. minutil. Söötjaks Henri Anier, lööjaks tema noorem veli Hannes.

Kaitsetegevusega rahulolematu Vladimir Kazatšonok tõi Igor Dudarevi asemele sisse Tanel Tambergi, ent temaga liitumine ei muutnud külaliste mängupilti paremaks. Just Tambergi jalgevahelt söötis Mašitšev 64. minutil palli Henri Anierile, kes lõi 3:0 ning 86. minutil tegi vahetusest sekkunud Zakaria Beglarišvili seisuks 4:0.

“Eesmärk sai täidetud. Sillamäe mänguga algas meil tugevate mängude seeria,” rääkis Henri Anier matši järel. “Ees ootab kaks kohtumist Levadiaga ja kaks Kaljuga. 4:0 on hea tulemus, kuid oleksime võinud rohkem võimalusi realiseerida. Meeskond oli kompaktne ja mängisime ühtselt, nii et saime enesekindlust ees olevateks mängudeks.”

Häid šansse oli veel nii Anieri vendadel, Gert Kamsil kui Beglarišvilil, kuid neljast enamat lüüa ei õnnestunud. Kalevile on ehk neljast väravast suuremaks mureks nende esiväravavahi Kaltenhauseri vigastus, kes tegi teisel poolajal haiget põlvele.

Pettunud Vladimir Kazatšonok ja ründaja Artjom Dmitrijev keeldusid pärast lõpuvilet kommentaaridest.

Flora järgmine mäng toimub juba teisipäeval kell 18.45 kodus FC Levadia vastu, kellega mängitakse ka järgmisel laupäeval kell 14.00 telemängus Maarjamäel. Sillamäe Kalev on nädala pärast vastamisi Paide Linnameeskonnaga.

13. augustil kell 14:00 A. Le Coq Arena (Asula 4c, Tallinn)
TALLINNA FC FLORA - JK SILLAMÄE KALEV  4:0 (2:0)