09

04.2011

17:46

Flora purustas Ajaxi 6:0

Valitsev meister FC Flora sai kuuendas vooru püssi paukuma, alistades Meistriliiga punase laterna Lasnamäe Ajaxi A. Le Coq Arenal 6:0.

Ajaxi vastu hooaja löödud väravate arvu korraga kahekordistanud Flora jätkab Sillamäe Kaleviga esikoha eest konkureerimist. Võitjameeskonna peatreener Martin Reim võib pärast tänast väikest kergendust tunda, sest pealtvaatajatele pakuti hooaja parim partii.

"Kindlasti hooaja parim mäng. Vajasime mängukindluse tõusu,” lausus Reim. “Loodan, et suudame seda positiivsust kaasa võtta ka järgmistesse mängudesse ja ka kogu tunnetust parandada. Järgmises mängus peame seda Paidega kindlasti näitama.”

Mängu alguses Ajax andis territoriaalse ülekaalu Florale langedes ise väga sügavale kaitsesse. Isegi kui Floral oli probleeme just viimase täpse sööduga, suudeti Gert Kamsi läbimurdest 28. minutil ikkagi juhtima minna. Tabamus kanti Ajaxi mängija Aleksandr Starodubi nimele.

Rünnakul suuri jõude kasutanud Flora saanuks peaaegu oma karistuse, kuid Sergei Tasso löök lendas napilt üle ristnurga.

Teine poolaeg algas peaaegu samamoodi nagu esimene, vaid vahega, et Flora jõudis kiirelt esimese võimaluse ka väravaks realiseerida. 50. minutil oli täpne Zakaria Beglarishvili. Pärast seda Ajax enam ei toibunud ja ülejäänud mäng kulges Flora domineerimisel.

63. minutil sai värava kirja Andre Frolov, 66. minutil Sergei Mošnikov, 79. minutil Henri Anier ja 90. minutil Nikita Baranov. Lisaks kaotusteseeriale jätkas Ajax ka teist kurba statistikat. Nimelt saadi taas kirja eemaldamine, kui 70. minutil näitas Kamsi mahatõmbamise eest Deniss Kovtunile punast kaarti peakohtunik Kristo Tohver.

“Terve mäng oli hea. Lõime esimesel poolajal lihtsalt ühe ära, kuid meil polnud probleemi vastase alistamisega,” sõnas poolkaitsja Valeri Minkenen. “Võitlesime hästi ning usun, et murul mängime tunduvalt paremini. Murul mängimine ongi just Flora trump. Hea, et saime nii varakult kunstmurult ära."

Kui naturaalmuru mängis täna trumbid kätte Florale, siis tänavu esmakordselt looduslikul kattel mänginud Ajaxile andis see pöördvõrdelise efekti.

“See oli raske mäng, kuna esimest korda sellel hooajal mängisime murul,” lausus Ajaxi peatreener Andrei Šapovalov. “Paraku on tänavu kulgenud liiga niimoodi, et kui meie mängu vilistab Kristo Tohver, saame ka punase kaardi. Nii oli juba teist korda.”

Ajaxil puudusid ka keskkaitsjad, mis andis selgelt tunda. Kui 0:1 kaotusseisus suudetuks viigistada, võinuks mängu kulg teistsuguseks kujuneda, kuid kiire värav teise poolaja alguses murdis külaliste vaimu.

“Kiire värav teisel poolajal oli mängu saatuse otsustajaks,” lausus Ajaxi ründaja Jaroslav Dmitrijev. “Pärast Deniss Kovtuni eemaldamist ei jäänud meil midagi üle, kui et oodata lõpuvilet. Lisaks oli see meile esimene mäng murul. Raske oli.”

Järgmisel laupäeval kell 17.00 võõrustab Ajax FC Viljandit, Flora sõidab samal ajal algavaks mänguks külla Paidele.

9. aprillil kell 17:00 A. Le Coq Arena (Asula 4c, Tallinn)
TALLINNA FC FLORA - LASNAMÄE FC AJAX  6:0 (1:0)