10

08.2023

23:43

Flora sai Konverentsiliiga kolmanda eelringi avakohtumises mõru kaotuse

Tallinna FC Flora alustas täna, 10. augustil hooaega UEFA Euroopa Konverentsiliigas, kui kolmanda eelringi kohtumises kaotati võõrsil FCV Farul Constantale (Rumeenia) 0:3. Korduskohtumine peetakse tuleval kolmapäeval, 16. augustil Tallinnas.

Avapoolajal Viitrouli staadionil väravaid ei sündinud. Meeskonnad mängisid kui võrdne võrdsega ning häid momente kummalegi poolele ei jagunud. Teisele poolajale tuli kodumeeskond vastu teravamalt ning 48. minutil kandis juhtvärava eest hoolt Denis Alibec, suunates mänguvahendi väravasse nii, et see jäi Flora väravavahile püüdmatuks. 54. minutil tekkis Farulil järgmine ohtlik moment, ent Flora õnneks lendas löök mööda. Olukorra järel elavnenud Flora asus otsima oma momente, ent võimalused jäid kasutama. 80. minutil eksisid florakad oma karistusala lähistel sööduga, misjärel pääses Alibec löögile. Evert Grünvald küll tõrjus, ent pall jäi värava ees lahtiseks ning Constantin Budescu kasutas olukorra ära, viies Faruli 2:0 juhtima. Floral tekitas küll kohtumise lõpus järjepanu teravaid võimalusi, ent olukorrad jäid realiseerimata. Mängu 3:0 tabamuse vormistas Rumeenia meister Flora võrku kohtumise viiendal üleminutil nurgalöögijärgses olukorras.

Korduskohtumine toimub A. Le Coq Arenal kolmapäeval, 16. augustil algusega kell 19.00. Kohtumisele saab otsepildis kaasa elada Soccernet TV vahendusel.

Konverentsiliiga järgmisesse vooru pääseb kahe mängu kokkuvõttes edukam meeskond, kaotaja jaoks on euroteekond selleks hooajaks lõppenud.