24

09.2011

18:25

Flora sai vana rivaali üle magusa 3:0 võidu

FC Flora alistas A. Le Coq Arenal FC Levadia 3:0, teenides selle hooaja ja omavaheliste mängude ajaloo magusaima võidu.

Võõrustajate püss hakkas paukuma 62. minutil, kui Nikolai Mašitšev murdis paremalt äärelt läbi, andis tsenderduse, kuid pall võttis Maksim Podholjuzini jalast rikošeti, mille tulemusel see Roman Smiško selja taga maandus. Pärast avakolli Levadia ka murdus. Mängu video.

“Flora oli teisel poolajal parem, esimesel domineerisime meie,” rääkis Levadia loots Sergei Hohlov-Simson. “Tundus, et meie mängijatel kadus pärast avaväravat lootus ja ründeliini ei olnud meil lisakäiku tuua.”

Kui esimene poolaeg oli võrdlemisi tasavägine, naasis Flora puhkepausilt uue hingamisega. Mašitševi tabamuse järel sunniti 77. minutil eksima Smiško, kelle tõrje järel paugutas 16 meetrilt pommlöögi taganurka Andre Frolov.

“Poisid töötasid tugevasti, kuid oli ohtlikke palli kaotusi,” hindas Flora peatreener Martin Reim. “Teisel poolajal tegime muudatused – pall ette ründetsooni. See toimis ning oli rohkem jõudu.”

Flora mängu tõid värskust teisel poolajal sekkunud Siim Luts ja Henri Anier, kelle lisandumine muutis Flora tegutsemise ohtlikumaks ja julgemaks. Punkti pani mängule 92. minutil Hannes Anier, kes röövis palli oma karistusalas kohmitsema jäänud Igor Morozovilt ja lajatas selle ristnurka.

“Väga tähtis mäng olulisel hetkel meie jaoks,” nentis noorem vend Anier. “Oleme rahul, et tuli kolm punkti, aga ei tohi vormil langeda lasta ning jätkame hooaja lõpuni tugevalt. Vastast ei tohi alahinnata.”

Hohlov-Simson tõi Jevgeni Novikovi asemele Trevor Elhi, Igor Subbotinile tegi ruumi Aleksandr Kulinitš ja Vitali Leitanile andis puhkust Ilja Monakov, kuid ükski neist ei suutnud tuua murrangut, mis oleks võimaldanud Flora kaitseliini murda.

“Esimesel poolajal oli meil rohkem võimalusi. Teisel mängisime samamoodi edasi, aga Flora suutis juurde panna,” tõdes Janar Toomet. “Esimene värav tuli õnnega pooleks ning pärast seda mäng lagunes ning lõpuks veel eksisime. Süüdistada pole kedagi.”

Florale oli võit Levadia üle seda magusam, et Narvas alistas sealne Trans 3:2 Flora kibedaima rivaali Nõmme Kalju. Kui Floral on pidada kaheksa mängu on neil 66 punkti ühe matši enam pidanud Kalju vastu. Viimasega võrdselt 63 punkti, ent üks matš enam peetud on Transil.

Meistriliiga jätkub juba teisipäeval. FC Flora sõidab külla Sillamäe Kalevile, Kalju Tartu Tammekale, Levadia võõrustab Viljandit ja Trans kohtub Lasnamäe Ajaxiga.

24. septembril kell 14:00 A. Le Coq Arena (Asula 4c, Tallinn)
TALLINNA FC FLORA - TALLINNA FC LEVADIA  3:0