23

08.2020

12:00

Flora suurendas edu lähima jälitaja ees

Naiste Meistriliigas toimusid laupäeval 11. vooru kohtumised ning täiseduga jätkav FC Flora suurendas vahet lähima jälitajaga.

Vooru keskses mängus suutis tabeliliider FC Flora võõrsil jagu saada teisel kohal paiknevast Saku Sportingust. Kohtumise avavärav sündis 32. minutil, kui Kelly Rosen suunas äärest tulnud tsenderduse osavalt peaga võrku. Flora eduseis suurenes avapoolaja viimasel minutil tänu Mari Liis Lillemäe tabamusele. Mängu 59. minutil saatis Sporting palli enda väravasse ning kolm minutit hiljem tõi hilisema 4:0 lõppseisu tabloole Katrin Loo. Mäng on täismahus järelvaadatav Soccernet.ee portaalist. Ühe enam peetud kohtumise juures on Flora edu Saku ees 12 punkti.

Kolmandal tabelireal paiknev Tallinna Kalev teenis Põlvas 5:2 võidu FC Lootose üle. Külalised asusid mängu kiirelt juhtima, kui kaheksandal minutil tegi skoori Kadri-Ann Valgeväli. Pooltunni möödudes suutis Lootos siiski kaotusseisu ümber pöörata, kui Ave-Lii Laas ja Kristin Kukli sahistasid võrku. Avapoolaja lõpuks taastas Kalev oma edu, kui 37. ja 44. minutil olid täpsed Emma Treiberg ja Ljubov Maksimova. Teisel poolajal sai tabamuse kirja Evelyn Šilina ning mängule pandi punkt üleminutitel, kui värava autoriks oli Jana Pipar. Kalev hoiab kolmandat kohta 21 punktiga, Lootos asub 13 punktiga kuuendal positsioonil.

Tabelinaabrite heitlus Tuleviku ja Suure-Jaani ühendnaiskonna ning Pärnu Vapruse vahel lõppes 2:2 viigiga. Avapoolaeg lõppes tänu Anastasija Shcherbachenia väravale Vapruse eduseisus, kuid 50. minutil vastas omapoolse tabamusega Gerli Israel ja viigistas mänguseisu. Kohtumise lõpuosa kulges põnevalt, kui 81. minutil viis Liisa Usta Pärnu naiskonna taas juhtima. Viimane sõna jäi siiski ühendnaiskonnale ning esimesel üleminutil tõi Teisi Toomsalu värav tabloole viigi. Vaprus jätkab tabelis neljandal kohal, olles 11 mänguga kogunud 18 punkti. Ühendnaiskond on ühe vähem peetud mängu juures nende selja taga 14 punktiga.

Sepa jalgpallikeskuse kunstmuruväljakul peetud kohtumine Tartu Tammeka ja Nõmme Kalju vahel lõppes Tammeka 3:1 võiduga. Kalju jaoks algas kohtumine positiivses võtmes, kui juba neljandal minutil viis Heidi Melise tabamus nad juhtima ning avapoolaeg lõppeski Kalju eduseisus. Teise kolmveerandtunni alguses viigistas Anna Maria Mets seisu ning 56. minutil viis Eva-Maria Niit Tammeka juhtima. Mängu hilisem lõppseis sündis 73. minutil Kalju omaväravast. Tartu naiskond paikneb kuue punktiga seitsmendal kohal. Kalju pole 11 vooru järel punktiarvet avanud ning hoiab kaheksandat kohta.