29

01.2023

18:57

VIDEO│Flora teenis kolmanda järjestikuse Liivimaa karika

Tallinnas EJLi jalgpallihallis võisteldi täna, 29. jaanuaril pärast viieaastast pausi Liivimaa karika peale. Eesti ja Läti meistrite duellis jäi 2:0 peale Tallinna FC Flora.

Mängu alustas paremini Läti valitsev meister FC Valmiera, ent avapoolaja keskpaigas leidis oma rütmi ka Flora ning seeläbi hakati vastase värava all looma ohtlikke olukordi. Ühe parima olukorra autoriks oli Martin Miller, kes pääses karistusala lähistelt löögile, ent pall tabas paraku latti. Mõni hetk hiljem läkski Flora kohtumist juhtima, kui Sten Reinkorti vastu tehti penaltivääriline viga ning 11-meetri löögi lahendas kindlalt Sergei Zenjov.

Flora jätkas hea hooga ka teisel poolajal ning Rauno Allikul oli 52. minutil suurepärane võimalus eduseis duubeldada, ent löök läks napilt väravaraamidest mööda. Mõned minutid hiljem näitas korralikku teravust Valmiera ning rünnaku kulminatsioonina saatis Meissa Diop ka palli võrku, ent suluseisu tõttu tabamus tühistati. Alates 68. minutist mängis Läti meeskond ühemehelises vähemuses, kui Maksims Toniševsi karistati Ken Kallaste vastu tehtud vea eest punase kaardiga. Mängu lõppseisu vormistas Flora 86. minutil, kui Danil Kuraksin saatis värava eest läbi terava söödu, mille saatis kindlalt võrku Nikita Mihhailov.