11.2021

22:54

Flora teenis Konverentsiliigas ajaloolise võidu

Täna, 25. novembril võõrustas Tallinna FC Flora Konverentsiliigas FK Partizani ning teenis esimese Eesti klubina euromängude alagrupikohtumisest võidu.

Flora näitas head minekut juba kohtumise esimestel hetkedel ning otsis aktiivselt juhtvärava löömise võimalusi. Kuigi rünnakuolukordadeni jõudis ka Serbia meeskond, siis vahetult enne poolajapausi näitas Flora oma taset ning asus kohtumist 1:0 juhtima. Markus Poom tõusis palliga üle väljaku keskjoone, saatis üle Partizani kaitseliini meisterliku söödu ning pallile sai esimesena pea vahele Martin Miller, kes toimetas selle tagumise posti kõrvalt väravavõrku.

Partizan proovis teisel poolajal küll hoogu juurde panna, ent Flora hoidis mängu suuresti siiski enda kontrolli all. 70. minutil avanes vahetusest sekkunud Rauno Sappinenil ka suurepärane võimalus meeskonna eduseisu kahekordistada, kui Partizani puurilukk oli väravast kaugele välja tulnud ning ründaja temaga silmitsi pääses, ent pallipuude vedas alt. Flora hoidis vastaseid surve all mängu viimaste hetkedeni välja ning tänasest kohtumisest saadi kirja igati teenitud 1:0 võit.

Flora asub hetkel 5 punktiga alagrupis kolmandal kohal, jäädes tänasest vastasest maha kahe silmaga. Alagrupi liider on 10 punktiga KAA Gent, kes läheb täna vastamisi alagrupi viimase Anorthosis Famagusta FC-ga. Florat ootab järgmine Konverentsiliiga kohtumine ees 9. detsembril, kui võõrsil minnakse vastamisi Gentiga. Chelamco Arenal kõlab avavile Eesti aja järgi kell 19.45, otsepilti vahendab Viaplay.