28

02.2022

19:35

Flora tõusis U15 Balti liigas alagrupi liidriks

Möödunud nädalavahetusel peeti Eesti, Läti ja Leedu noorjalgpallureid ühendavas U15 Balti liigas kolmanda vooru kohtumisi. Kindla võidu järel kerkis Tallinna FC Flora A-alagrupis esimesele kohale.

Senised voorud ühegi kaotuseta läbinud Flora näitas head minekut ka laupäeval, 26. veebruaril peetud kohtumises FK Aidasega. Skoori avasid tallinlased 12. minutil, kui Mait Eenmaa saatis võrku väravavahi tõrje järel lahtiseks jäänud palli ning vaheajapausile siirduti 1:0 eduseisus. Teine poolaeg oli jõudnud kesta vaid 30 sekundit, kui poolajal vahetusest sekkunud Eerik Paltser mängis kontrarünnakul efektselt üle Leedu meeskonna kaitsjad ning viis meeskonna 2:0 juhtima. Kümme minutit hiljem oli Paltser taas täpne, kui lõikas vahelt leedukate ebatäpse söödu ning lahendas olukorra resultatiivse löögiga. Mängu 4:0 lõppseisu vormistas täpse kauglöögiga 58. minutil Frank Mahmoud Hammad. Võidu järel tõusis Flora A-alagrupi liidriks, edestades punktiga teisel kohal asuvat ja ühe kohtumise vähem pidanud FS Mettat.

Pühapäeval peetud B-alagrupi kohtumises sai Rakvere JK Tarvas kirja 1:4 kaotuse, kui vastamisi mindi senised voorud täiseduga läbinud Klaipeda FMiga. Tarvas asus kohtumist Markus Aasamets iluväravast esmalt juhtima, ent kahe minuti pärast oli seis taas viigis ning leedulased haarasid eduseisu 21. minutil. Klaipeda kolmas tabamus sündis mõned minutid enne vaheajapausi ning 4:1 lõppseis vormistati 68. mänguminutil. B-alagrupi tabelis on Tarvasel punktiarve veel avamata ning kuue meeskonna konkurentsis asutakse viiendal kohal.

Samal ajal sai Tallinna FC Ararat EJLi jalgpallihallis kirja oma esimese Balti liiga võidu, kui B-alagrupi tabeli viimane Liepaja FS alistati 2:0. Tasavägise mängu mõlemad tabamused sündisid viimase kümne minuti jooksul. Ararat asus kohtumist juhtima 74. mänguminutil, kui Vyacheslav Karpenkov kasutas ära Liepaja puuriluku söödueksimuse ning saatis palli kindlalt võrku. Vaid kaks minutit hiljem oli Ararati eduseis kaheväravaline: Aleksandr Lohmatov purjetas mitmest vastasest mööda ning lõpetas rünnaku löögiga, mis jõudis postipõrkest võrku. 2:0 võiduga avas Ararat Balti liigas oma punktiarve ning asub B-alagrupis neljandal kohal.

Möödunud nädalavahetusel pidanuks Pärnu JK Vaprus kohtuma Läti klubi FS Mettaga, ent koroonaviirusesse nakatumiste tõttu lükati mäng edasi. Kohtumise uus toimumisaeg on 13. märts kell 15.00 EJLi jalgpallihallis.

Tänavu esmakordselt toimuv U15 noormeeste Balti liiga vältab veebruarist septembrini nii Eestis, Lätis kui ka Leedus. Võistkonnad on jagatud kahte alagruppi, kui mõlemas grupis on igast riigist kaks esindajat. Alagrupiturniiridele järgnevad play-off mängud, kuhu pääsevad iga alagrupi neli paremat võistkonda. Võitja selgub praeguse plaani kohaselt septembris toimuval finaalkohtumisel. Eesti võistkonnad mängivad paralleelselt nii Balti liigas kui ka kohalikel meistrivõistlustel.