07

09.2024

16:10

Flora triumfeeris penaltitega ja lõpetas Meistrite liiga eelringi võiduga

Tallinna FC Florat ootas täna, 7. septembril ees Meistrite liiga eelringi 3.–4. koha mäng, kus vastamisi mindi Läti meisternaiskonna RFS-iga. Väravateta lõppenud normaal- ja lisaaja järel alistas Flora vastase penaltiseerias 7:6.

Flora naiskond haaras kohtumises initsiatiivi enda kätte ning oli survestavam pool, kuid kahe poolaja peale kummalgi naiskonnal sajaprotsendilisi võimalusi ei tekkinud. Kohtumise esimese potentsiaalse olukorra sai enda nimele Mari Liis Lillemäe, kes kuuendal minutil löögile läks, kui ta suunas palli värava keskele, kus puurilukk valvel oli. Eriti hea hoo sai naiskond üles poolaja lõpuminutitel, kui Flora mitu järjestikust võimalust teenis. Esmalt sai viiekasti joonelt löögile Liselle Palts, aga vastase kaitsemängija oli vahel. Järgnenud nurgalöök valmistas värava ees taas ohtlikkust, kuid väravavaht hoidis enda seljataguse puhtana. Vaheajale mindi väravateta viigiseisul.

Ka teine kolmveerandtund jätkus küllaltki võimalustevaesena. Kohtumise 74. minutil andis Palts kahe kaitsemängija vahelt suurepärase söödu Lillemäele, kust ta väravavahiga üks ühele läks, kuid selles olukorras jäi viimane peale. Kümme minutit hiljem oli Flora kasutada karistuslöök 16 meetri joone tagant, kuid Helina Tarkmeele löögi tõrjus puurilukk ära.

Väravateta lõppenud normaalajale järgnenud lisaaeg pakkus ehmatust esmalt Flora värava all, kuid raamide vahel seisnud Victoria Vihman oli oma ülesannete kõrgusel. Kuigi Eesti naiskond veel üritas vastase väljaku poolel peavalu valmistada, siis väravat vormistada ei suudetud ning võitja otsustas penaltiseeria. Flora näitas penaltiseerias enda 7:6 paremust – tabamuse said kirja Palts, Siret Räämet, Lisette Tammik, Dajana Smirnova, Marta Panova, Tarkmeel ja Elisabeth Õispuu. Penaltiteks mängu toodud Flora väravavaht Katarina Elisabeth Käpa sooritas kolm tõrjet ning aitas naiskonnale kindlustada eelringi kolmanda koha.

Meistrite liiga teekond lõppes Florale eelringis ning nüüd naaseb naiskond kodusesse liigasse. Järgmine mäng ootab Florat ees 21. septembril, kui kodumurul võõrustatakse Viimsi JK.

Pildil Flora naiskonna algkoosseis kohtumises RFS naiskonnaga. Foto: Liisa Rull/Tallinna FC Flora