09

08.2024

01:02

Flora viigistas Konverentsiliiga kolmanda eelringi avakohtumises Islandi meistriga

Tallinna FC Flora mängis Islandil peetud UEFA Konverentsiliiga kolmanda eelringi avakohtumises 1:1 viiki Reykjaviki Vikinguriga.

Mäng algas võrdselt ning esimene ärev moment oli 16. minutil Flora värava all, kui Markus Soomets klaaris Vikinguri nurgalöögi vastu Andreas Vaherit, kust pall põrkas värava suunas, aga Sergei Zenjov klaaris olukorra väravast eemale.

20. minutil määrati Flora kasuks penalti, kui Mark Anders Lepik survestas õnnestunult islandlaste keskkaitsjat Jon Fjolusoni ning lõikas vahelt söödu väravavaht Ingvar Jonssonile, kes kukutas karistusalas Flora ründaja. Ise penalti teeninud Lepik lõi selle kindlalt vasakusse nurka ning viis Flora kohtumist juhtima.

Seejärel tekkisid ohtlikumad võimalused Vikinguril, mis tekkisid äärelt karistusalasse lastud tsenderdustest. 34. minutil pääses peaga löögile Danijel Djuric, kes saatis maapõrkest palli Flora värava katusele, paar minutit hiljem läks ta pealöök otse õhust healt positsioonilt üle värava.

40. minutil viigistas Vikingur mänguseisu, võites Flora väljakupoolel palli. Seejärel Eesti kasti murdnud islandlased leidsid Valdimar Ingimu­ndarsoni, kes lõi mõnelt meetrilt palli võrku. Minut hiljem oli Zenjovil suurepärane võimalus taastada Flora eduseis, aga ta ei suutnud värava eest Danil Kuraksini söötu Jonssonist mööda suunata, mistõttu tegi viimane korraliku tõrje. Poolajale läksid meeskonnad 1:1 viigiseisul.

Teisel kolmveerandtunnil oli initsiatiiv kindlamalt kodumeeskonna käes. 47. minutil sai Djuric taas Flora karistusalast löögile, aga seekord jalaga tehtud madalale üritusele vastas Grünvald hea tõrjega. Järgmises olukorras saatis Aron Thrandarson peaga viielt meetrilt palli omajagu väravast mööda. 54. minutil tuli Djurici jalast järjekordne üritus, kui tema kauglöök vihises rikošetist napilt üle värava.

69. minutil oli Vikingur kauglöögist taas ohtlik, kui Viktor Andrasoni sooritus nõudis Grünvaldilt järjekordset sirutust ja tõrjet. Kaks minutit hiljem oli ohtlik olukord Flora karistusalas, kui Thrandarson sai lähedalt löögile, aga ei tabanud palli korralikult ning saatis selle üle värava. 87. minutil päästis Florat taas väravavaht Grünvald, kes tõrjus värava eest löögile pääsenud Ingimu­ndarsoni ürituse.

Flora üks väheseid ja seega parimaid võimalusi tuli viiendal üleminutil, kui vahetusest sekkunud Rauno Sappinen pääses terava nurga alt löögile, aga tema üritus läks värava eest läbi ega osutunud üleliia ohtlikuks Vikinguri väravale.

Teisel poolajal korralikult florakaid survestanud Vikingur ei jõudnud võiduväravani, mistõttu lõppes vastasseisu esimene vaatus 1:1 viigiga. Korduskohtumine A. Le Coq Arenal mängitakse järgmisel neljapäeval, 15. augustil algusega kell 19.00.

Pildil Tallinna FC Flora algkoosseis Reykjaviki Vikinguri vastu. Foto: Tallinna FC Flora