10

04.2012

19:21

Flora võitis Paidet üle noatera

FC Florat lahutas 11 minutit, et teha oma rivaalidele suur kingitus ja leppida Paide Linnameeskonna vastu viigiga. Valitseva meistri päästjaks osutusid Andre Frolov ja Gert Kams.

Kaks laupäeva tagasi autsaider Kuressaarele kaotanud Flora elu muutus Paide vastu keerulisest raskeks 12. minutil, kui Stanislav Pedõk kees pärast Mait Nõmme tehtud viga üle ja pääses päiksepaisteliselt Sportland Arenalt enneaegselt duši alla.

Flora jätkas küll survestamist, ent Pedõki eemaldamise järel vahetati välja Martti Pukk, keda asendas varuväravavaht Mait Toom. Šansid ei puudunud ka Paidel, ent 79. minutil, teisel katsel tulistas Frolov vasakult äärelt karistusala lähistelt peale, pall sai Kamist puute ja maandus Martin Kaalma valvatud väravas.

“Ei oskagi nagu midagi öelda sellise mängu kohta,” oli Flora peatreener Martin Reim esimese hooga nõutu. “Pedõk meie elu kohe kindlasti kergemaks ei teinud. Poisid uskusid võitu lõpuni ja see on tähtis. Teisel poolajal mängisime paremini ning targemalt. Lõime vast isegi rohkem momente kui vastased ja suutsime ühe ka realiseerida.”

Ilmselt ei saanud Pedõk valida rumalamat ajastust säärase rumaluse tegemiseks. Olukorras, kus Flora esikinda koha eest konkureerivad lisaks temale talvel Tartu Tammekast toodud Mait Toom ja endise tööandjaga taasliitunud Mihkel Aksalu, on Pedõki tulevikuväljavaated üsna nadid.

Kui millegagi, siis punktidega peab Flora kahtlemata rahul olema. “Ütleme nõnda, et punane kaart muutis meie mänguplaani kardinaalselt,” lausus vasakäär Meelis Peitre. “Siiski võitlesime kõik 90 minutit, lõime oma võimaluse ära ja saime kolm punkti kätte. Peab punktide üle vähemalt rahul olema.”

Seda mõrum pill tuli neelata Paide leeril. Pärast laupäevast viiki Sillamäe Kaleviga oleks punkti või isegi kolme teenimine Floralt olnud õige magus kevadine kingitus. Ometigi tuleb järvalastel koju minna tühjade pihkudega.

“Paide jaoks läksid väga valusalt need punktid käest. Ülekaalus peab enda võimalused ära kasutama. Tuleb kiita muidugi Florat, kes oma šansi ära kasutas,” kahetses Paide juhendaja Meelis Rooba.

“Pakuti kandikul võimalust, mida me ei suutnud ära kasutada. 0:0 seisu oleks võinud hoida. Lõpus tuli meie jaoks õnnetu karistuslöök, kust Flora oma võidu täna vormistas,” ei leidnud ka ründaja Sander Rõivassepp lohutust.

Et Kalju võitis kindlalt 2:0 Sillamäe Kalevit on nii Nõmmel kui Floralt võrdselt 16 punkti. Parem väravate vahe annab esikoha mängu vähem mänginud Kaljule. Juba sel laupäeval kell 14.00 on Kalju ja Flora vastamisi Sportland Arenal ja TV6 ekraanil. Paide võõrustab kell 17.00 hooaja võiduarve avanud Tartu Tammekat.

10. aprillil kell 18:45 Sportland Arena (Asula 4c, Tallinn)
TALLINNA FC FLORA - PAIDE LINNAMEESKOND   1:0 (0:0)
Värav: 79. Gert Kams
Hoiatused: 52. Karl-Eerik Luigend - 12. Mait Nõmme
Eemaldamine: 12. Stanislav Pedõk

FC Flora: 1-Pedõk, 16-Jürgenson, 6-Mets, 41-Minkenen (57. 5-Peitre), 24-Palatu, 33-Mööl, 25-Frolov, 73-Luigend (71. 7-Beglarišvili), 19-Kams, 11-Luts, 10-Pukk (14. 12-Toom).
Varus: 12-Toom, 9-Alliku, 14-Belov, 7-Beglarišvili, 4-Jahhimovitš, 99-Prosa, 5-Peitre.

Paide LM: 1-Kaalma, 13-Mägi, 3-Tubarik, 4-Nõmme, 5-Lomp, 7-Kald, 25-Reinsoo, 22-Eteria, 16-Goldberg (63. 19-Leht), 17-Varendi (63. 9-Ellram), 14-Rõivassepp (62. 27-Kööp).
Varus: 12-Orgla, 15-Anso, 9-Ellram, 19-Leht, 11-Stepanjan, 27-Kööp.

Mänguolud: +8, päikesepaisteline nõrga tuulega ilm; kunstmuru väga heas seisukorras.