17

05.2011

20:16

Flora võitis Transi kolmandat korda järjest

FC Flora alistas A. Le Coq Arenal Narva Transi 3:0 ning teenis Ida-Virumaa meeskonna üle kolmanda võidu viimase nelja nädala jooksul.

Meistriliiga liider Flora asus mängu juhtima 14. minutil, kui karikafinaalis 2:0 võidu vormistanud Alo Dupikov lõi peaga Dmitri Vjaltšinovi selja taha Siim Lutsu tsenderduse.

Mõlemad meeskonnad näitasid esimesel poolajal rabedat mängu, kuid rohkem väravaid ei löödud. “Esimesel poolajal olime väga uimased ja rabedad, aga õnneks oli Narva Trans samasugune, kuid suutsime esimesena värava lüüa,” sõnas Flora peatreener Martin Reim. “Teine pooaeg oli parem, aga ikka tegime palju rumalaid eksimusi. Õnneks lõppes kohtumine meie võiduga 3:0.”

Nii viimatises Meistriliiga kohtumises kui karikafinaalis nullile jäänud Trans ei suutnud seegi kord Flora väravavaht Marko Meeritsat üle mängida.

Hoopis Henri Anier kasvatas Flora eduseisu 52. ja 92. minutil. Esmalt mängis ta üle Igor Ovsjannikovi ning tulistas palli karistusalast võrku. Pärast Anton Epihhini eemaldamist 89. minutil kümnekesi jäänud Trans lasi endale kolmanda tabamuse lõpu eel, kui Anier röövis vastastelt tagasisöödu ja vormistas selle väravaks.

"Tulemus on meile väga positiivne, kuid palju võimalusi jätsime löömata ja kohati mängisime lohakalt,” rääkis Anier ise. “Hea, et oleme võidulainel ja proovime samamoodi jätkata. Peame aga parandama oma palliga mängu."

Juri Svirkovi puudumisel Transi peatreeneri ülesandeid täitnud Aleksei Jagudini sõnul mõjutas meeskonna mängu kapten Stanislav Kitto ja ründaja Aleksandrs Abramenko puudumine.

"Meil olid probleemid koosseisuga, kuna erinevatel põhjustsel pidid mängu vahele jätma Stanislav Kitto ja Aleksandrs Abramenko, seepärast tuli kaitseliinis muudatusi teha,” sõnas Jagudin. “Palju sellest, mis oli plaanitud, jäi tegemata. Nüüd on vaja mängu analüüsida ja teha vigade parandus.”

Flora jätkab 27 punktiga Meistriliiga liidrina, edestades endiselt ühe punktiga Tallinna FC Levadiat. Viimased teenisid magusa võidu Sillamäel, kus pärast Jevgeni Novovikovi eemaldamist juba 25. minutil jäädi kümnekesi. Kalev kasutas arvulise ülekaalu ära 54. minutil Roman Nesterovski tabamusest. Vitali Leitani värav 74. ja Konstantin Nahki penalti 92. minutil kindlustasid kolm silma siiski Levadiale.

Eelmises omavahelises mängus Viljandile 1:0 alistunud Paide Linnameeskond teenis kodus revanši, kui Timo Lombi ja Andre Mägi väravatest võideti 2:1.

17. mail kell 18:45 A. Le Coq Arena (Asula 4c, Tallinn)
TALLINNA FC FLORA - NARVA JK TRANS  3:0 (1:0)