18

07.2019

23:45

FOTOD: Flora pääses eurosarjas edasi, Levadiale napp kaotus

Eesti klubid jätkasid lahinguid eurosarjades, kui peeti korduskohtumisi Euroopa liiga kvalifikatsiooniturniiril. Järgmisesse ringi pääses Tallinna FC Flora, kes viigistas võõrsil Serbia meeskonna Niši Radnickiga 2:2.

Avamängu Tallinnas 2:0 võitnud Flora alistas seega vastase koondtulemusega 4:2. Täna Serbias peetud mängu asusid väljakuperemehed Stefan Mihajlovici 68. minuti väravast 1:0 juhtima, kuid Flora jaoks lõi väga olulise võõrsilvärava 80. minutil Henrik Pürg, kelle tabamus tähendas, et serblased oleksid edasipääsuks viimase kümne minutiga lööma kolm väravat. 84. minutil suutis Nikola Cumic veel ühe Flora võrku lüüa, kuid enamaks kodumeeskond võimeline ei olnud ning Mark Anders Lepiku lisaminutite värav andis Tallinna klubile täna 2:2 viigi.

Järgmises ringis kohtub Flora Saksamaa tippklubi Frankfurdi Eintrachtiga.

Valusa kaotuse sai Tallinna FCI Levadia, kes jäi lisaajaja lisaminutitel löödud värava tõttu alla Stjarnanile (Island).

Avamängu Islandil 1:2 kaotanud Levadia asus mängu juhtima 17. minutil, kui Joao Morelli nurgalöögi suunas peaga väravasse Evgeny Osipov. Külalised suutsid 25. minutil tänu Thorsteinn Mar Ragnarssonile viigistada ning vaheajale mindi 1:1 viigiseisus, mis oleks järgmisesse ringi saatnud Islandi klubi.

Normaalajal tõusis Levadia kangelaseks Osipov, kes liitus otsustaval momendil rünnakuga ja suunas 89. minutil jalaga väravasse Erik Moreno söödu.

Lisaaja avapoolaega domineeris Levadia ning selle lõpus teeniti penalti, mille realiseeris kogenud Dmitri Kruglov. Stjarnan pidi edasipääsuks lööma ühe värava ning selleni jõuti lisaaja lõpus lisaminutitel, mil nurgalöögi järel lõi palli väravasse Brynjar Gudjonsson. Kuigi koondtulemus oli 4:4 viigis, siis tänu võõrsil löödud väravatele sai edasi Islandi meeskond. Järgmises ringis on Stjarnani vastaseks Hispaania kõrgliigaklubi RCD Espanyol.

Teekond eurosarjas lõppes ka Narva Transi jaoks. Avamängu Rakveres Montegegro klubile Buducnostile 0:2 kaotanud Trans jäi täna vastasele võõral väljakul pärast 1:1 lõppenud avapoolaega alla 1:4. Narva meeskonna ridades tegi 39. minutil skoori Eduard Golovljov.

Lisaks Florale on edasipääsu eurosarjas on taganud valitsev Eesti meister Nõmme Kalju FC, kes alistas teisipäeval otsustavas korduskohtumises Meistrite liiga kvalifikatsiooniturniiril KF Shkendija (Põhja-Makedoonia) ja kohtub järgmises ringis Šotimaa suurklubi Glasgow Celticuga. Pärast 23. juulil toimuvat võõrsilmängu võõrustab Kalju nimekat vastast Tallinnas 30. juulil.